CUGOWSCY_5_fot.Zija_PioroObchody 11. urodzin Manufaktury rozpoczną się już w środę, 17 maja jednak kulminacyjnym punktem będą weekendowe atrakcje w sobotę i niedzielę (20.5). Nie zabraknie oczywiście koncertów znanych gwiazd – na scenie wystąpią zespoły: Perfect, Cugowscy i Afromental. Zaplanowano także skoki na bungee oraz spektakularne pokazy rowerowe, a dla najmłodszych – Szkołę Magii i Iluzji.

17 maja 2006 roku otwarto Manufakturę – miejsce, które zmieniło oblicze Łodzi i stało się wizytówką i symbolem miasta. Jedenaście lat później rozpocznie się świętowanie kolejnych urodzin Manufaktury, które potrwa 5 dni.

W środę, 17 maja w rotundzie galerii handlowej Manufaktury stanie Szkoła Magii i Iluzji. W klimatycznym „zamczysku” dzieci będą brały udział w lekcjach magii. Siedząc w ławkach będą świadkami pokazów magicznych oraz nauczą się kilku sztuczek od najprawdziwszego czarodzieja! Będą pokazy alchemii – w parujących menzurkach powstaną tajemnicze eliksiry, które wypiją tylko najodważniejsi śmiałkowie! Wszystko to w niezwykłym otoczeniu sali lekcyjnej, gdzie oprócz ławek i biurka profesora-czarodzieja, mali magowie znajdą także miotły, pajęczyny, klatki z sowami i inne magiczne atrybuty. Dodatkowo zaplanowano magiczne warsztaty dla wszystkich oczekujących na wejście do Szkoły Magii i Iluzji. Pod okiem animatorów dzieci wykonają: czarne pająki, różdżki, magiczne czapki, i sowy, które będą potrzebne, by wejść do środka.

W oczekiwaniu na zajęcia z czarodziejami, można będzie także zrobić sobie zdjęcie na ulicy Pokątnej. W tygodniu dzieci otrzymają dyplom ukończenia Szkoły Magii oraz eliksir, a w weekend dodatkowo – prawdziwą, drewnianą różdżkę. Na małych fanów  Harry’ego Pottera czeka konkurs na najciekawiej przebranego bohatera sagi J.K. Rowling. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przyjść przebranym w sobotę i niedzielę, ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę, a portrety zwycięzców zostaną opublikowane m.in. na stronie internetowej Manufaktury.
Szkoła Magii będzie czynna do niedzieli do godz. 20.

Na rocznicy otwarcia Manufaktury nie może zabraknąć największych polskich gwiazd estrady – koncerty to co roku najbardziej wyczekiwana atrakcja urodzinowa. W sobotę o godz. 18 na scenie pojawi się zespół Cugowscy, czyli nowy muzyczny projekt Krzysztofa Cugowskiego, wieloletniego frontmana Budki Suflera i jego synów – Piotra i Wojciecha tworzących grupę Bracia. Pomysł wspólnego występowania przybrał realne kształty w 2014 roku podczas jubileuszowej i zarazem pożegnalnej trasy koncertowej Budki Suflera. Piotr i Wojtek Cugowscy kilkukrotnie wsparli wówczas zespół na największych polskich scenach. Połączenie sił ojca i synów zostało sfinalizowane już na początku 2015 roku. Od tego momentu Krzysztof Cugowski regularnie występuje jako gość specjalny podczas koncertów zespołu Bracia. Jak rodzinne trio wypada wspólnie na scenie? O tym przekonają się niebawem goście Manufaktury. Fani zarówno Budki Suflera, jak i Braci z pewnością nie będą zawiedzeni, bo Cugowscy pozostają w klimatach mocniejszych rockowych brzmień.

Również w sobotę, o godz. 20 rozpocznie się koncert legendy polskiej sceny muzycznej. Zespół Perfect w tym roku świętuje 40-lecie pracy artystycznej. Charyzmatyczny lider, Grzegorz Markowski i muzycy za każdym razem dają z siebie wszystko i porywają tłum do wspólnej zabawy w rytm największych przebojów takich jak „Nie płacz Ewka”, „Autobiografia” „Chcemy być sobą”, „Ale w koło jest wesoło” czy „Niewiele Ci mogę dać” czy „Niepokonani”. Oczywiście nie zabraknie ich również w Manufakturze.

W niedzielę o godz. 18 wystąpi Afromental. Energetyczni, młodzi muzycy, którzy doskonale znają się i rozumieją na scenie tworzą stylistyczną mieszankę głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u. Mają na swoim koncie mnóstwo nagród, m.in. Superjedynkę, VIVA Comet dla najlepszego zespołu, nagrodę Eska Music Awards w kategorii zespół roku, oraz WOW! Music Award, czyli nagrodę przyznawaną podczas Orange Warsaw Festival.

Po raz pierwszy podczas urodzin Manufaktury na miłośników niezapomnianych emocji będzie czekać 70-metrowy dźwig do skoków na bungee. Znana i sprawdzona ekipa, z którą co roku Manufaktura ekstremalnie wita lub żegna wakacje, tym razem pojawi się na rynku już 20 i 21 maja.

Bungee to kilkanaście sekund niezapomnianych emocji, których nie da się zapomnieć! Ci, którzy już próbowali, z pewnością planują kolejne skoki, a ci, którzy wciąż marzą, by spróbować, niech wpiszą sobie w kalendarz 20 i 21 maja! Skakać mogą osoby dorosłe oraz młodzież od 16 r.ż. za zgodą rodziców (oświadczenie musi być złożone osobiście). Koszt skoku to 100 zł.
W niedzielę rynek Manufaktury opanują rowery. W pobliżu fontanny łukowej stanie największa w Europie mobilna rampa do akrobacji rowerowych. Umożliwia ewolucje powietrzne na wysokości 6 metrów! Dirt jumpy, backflipy, barspiny oraz no footery zaprezentują czołowi zawodnicy startujący w zawodach Pucharu Świata, w tym najbardziej znany i utytułowany przedstawiciel rowerowych sportów ekstremalnych – Szymon Godziek. 

W innym stylu, ale również widowiskowo zapowiadają się pokazy Freestyle Bicykl, czyli szalone akrobacje na rowerach historycznych. O godz. 16:35 zaplanowano teatralne przedstawienia opowiadające o historii rowerów! Widzowie podczas spektaklu dowiedzą się i zobaczą jak wyglądał i ewoluował pierwszy rower, kto stoi za tym wynalazkiem, po co wymyślono jednoślady. O 17:35 rozpoczną się najbardziej widowiskowe pokazy, czyli zawody Best Trick.

Przez cały dzień będzie można także samemu przeżyć rowerową przygodę. Od godz. 11 będzie można spróbować swoich sił na torze pumptrack. Będzie też tor dla dzieci – być może wśród najmłodszych gości Manufaktury objawi się wielki talent rowerowy i przyszła gwiazda zawodów freestylowych? 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
I Runda Mistrzostw Polski w wyścigach modeli zdalnie sterowanych
SE17_logo_net
Soundedit ’17 – O wielowymiarowości sukcesu na Uniwersytecie Łódzkim
brazylia
Brazylijski Piknik na Julianowie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*