glowne_nuno

Nuno Gama jest jednym z założycieli ModaLisboa i Lisboa Fashion Week. W swojej pracy nie ogranicza się jedynie do projektowania kolekcji prêt-à-porter, działa także na innych twórczych polach. Pokaz jego kolekcji na sezon SS 2015 otworzył 11. Fashion Week Poland.

Portugalczyk, który od młodych lat wiedział, że chce zostać projektantem. Absolwent projektowania mody już podczas studiów rozpoczął pracę w przemyśle włókienniczym, gdzie za swoje projekty otrzymał kilka cennych wówczas nagród. W 1993 r. stworzył własną markę. Za swoje projekty i wyjątkowe męskie kolekcje otrzymał szereg prestiżowych nagród m.in. Globo de Ouro, 7 de Ouro, co  zmobilizowało go do dalszego tworzenia.

W 1996 r. Nuno Gama otrzymał Złoty Glob za osobowość roku. Jego kolekcje sprzedawane są w butikach na terenie całej Portugalii. Talent Nuno Gamy został doceniony przez portugalskich krytyków mody, w pierwszej edycji Portugalia Fashion Awards zwyciężył w kategorii najlepszego butiku w Portugalii. Zyskał międzynarodowe uznanie na a jego projekty można kupić w showroomach na całym świecie – w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Arabii Saudyjskiej, Tajwanu, Hong Kongu, Angoli i Bejrucie. Od wielu lat bierze udział w najbardziej prestiżowych tygodniach mody na całym świecie. Ponadto pokazuje swoje kolekcje na wielu wystawach krajowych i międzynarodowych, np. w Mode Gitanes w Muzeum w Luwrze czy Hombres de Falda w Madrycie.

Nuno Gama jest również odpowiedzialny za wizerunek niektórych artystów portugalskich, takich jak członkowie grupy Dolphins, oraz  za kreację prezenterów portugalskich programów telewizyjnych. Swój artyzm przekłada również na projektowanie porcelanowych zastaw, biżuterii i butów. Coraz częściej projektuje również mundury, m.in. dla Hotelu Intercontinental w Porto i Figueira Hotel and Restaurant. W tym roku kreacje jego autorstwa zobaczyć będzie można również podczas sztuki teatralnej o życiu i twórczości Carvalho Monteiro.

Nuno Gama to projektant wyjątkowy. Jego pokazy to nie tylko prezentacja kolekcji, ale głównie show, które na długo pozostaje w pamięci odbiorców. Nuno Gama jest definicją artysty, dla którego każde zadanie jest twórcze.

(Tekst na podst, mat. prasowych; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódź Design Festival 2019 (foto)
IMG_1607
Ochrona – funkcja a estetyka w Galerii ASP (foto)
fashion
Włoska stylistka na Fashion Week Poland

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*