DSC_9410

Claudia Danna studiowała historię sztuki, którą porzuciła dla projektowania mody. Jest zdobywczynią licznych włoskich nagród modowych, między innymi Emozioni di Ponza (konkurs wygrała w 2012 roku kolekcją Hydra) czy Altieri podczas Altaroma Altamoda Fashion Week w 2013 roku.

Jej ubrania pojawiały się w brytyjskich wydaniach Vogue i Glamour. Kolekcje Claudii są rozpoznawalne z powodu wykorzystania niekonwencjonalnych materiałów, takich jak guma, plastik czy żywica. Projektantka szczególnie skupia się na detalach – haftach i aplikacjach, które mają dodawać odzieży ekspresji oraz na nowo kształtować sylwetki i formy. W skład jej inspiracji wchodzą elementy natury, żywiołów i świata zwierząt, które włoszka łączy z nawiązaniami do ezoteryzmu i alchemii.

Projektantka mieszka i pracuje w Rzymie, gdzie w 2013 roku podczas Rome Film Festiwal stworzyła wystawę T-shirt Mania. W 2014 roku pisały o niej Brytyjskie wydania Vogue i Glamour. Projektantka tworząc kolekcje inspiruje się głównie naturą, żywiołami i światem zwierząt nadając jej ezoteryzmu, alchemii i symboliki. Jej projekty są połączeniem materiałów syntetycznych, bądź pochodzących z recyklingu, takich jak guma, plastik i żywica. Hafty i aplikacje nadają im ekspresyjności i tym samym na nowo kształtują sylwetki.

(Tekst na podst, mat. prasowych; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!


 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XXIII Gala Dyplomowa ASP w Łodzi (foto)
_MG_4069
11. Manufaktura Fashion Week (foto)
Celebryci i trendsetterzy podczas Fashion Week Polska (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*