105 urodziny RTS Widzew (foto)

IMG_51Dokładnie 25 listopada 1910 roku powołany do życia został Widzew Łódź, czyli w tym roku przypada 105 rocznica jego powstania. Klub osiągnął wiele sukcesów zdobywając cztery razy mistrzostwo Polski, walczył również na arenie międzynarodowej. Kibice o takim święcie raczej nie zapominają i zazwyczaj chcą go uczcić. 

Fani Widzewa postanowili uczcić święto swojego klubu już na nowo powstającym stadionie. Punktualnie o godzinie 19:10 sto pięć osób weszło na trybunę zachodnią (która będzie główną na stadionie) i rozwiesili transparent: „105 Dumy Miasta Łodzi” oraz odpalili symbolicznie 105 rac na znak  rocznicy klubu (poniżej fotogaleria). W Internecie pojawił się  zarejestrowany także film z tego zdarzenia:

Prace na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 cały czas trwają, a postępy są widoczne. Nowy obiekt budowany jest przez firmę Mosty-Łódź. Stadion do użytku ma być oddany w listopadzie 2016 roku i ma pomieścić ponad 18 tysięcy ludzi. W surowym stanie, ale niemal gotowa jest trybuna zachodnia, która będzie główną jeśli chodzi o zaplecze klubu. W środku trybuny stawiane są już  pierwsze ściany, gdzie będą rozlokowane klubowe pomieszczenia.  Po stronie południowej, gdzie wcześniej stała trybuna D (tzw. sektor fanów ”spod zegara”), następuje etap montażu  żelbetowych konstrukcji, tak samo na trybunach: wschodniej (kiedyś trybunie C zwanej „prostą”) oraz północnej – B „niciarka”. (poniżej fotogaleria z budowy). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *