FHD_karski_urodziny_1920x1080px24 kwietnia 2016 roku mija 102. rocznica urodzin jednego z najsłynniejszych emisariuszy i bohaterów II wojny światowej, łodzianina – Jana Karskiego.

W tym roku, we współpracy z Fundacją Edukacyjną im. Jana Karskiego, Centrum Dialogu przygotowuje szczególne wydarzenie. Zapraszamy na projekcje najnowszego filmu dokumentalnego o Janie Karskim „Jan Karski i władcy ludzkości” w reżyserii Sławomira Grünberga.

Po projekcji zaproszeni goście wezmą udział w inauguracji projektu Fundacji „Liga Szkół Jana Karskiego”. Blisko trzydzieści szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i naszego województwa zostanie objętych patronatem Fundacji Edukacyjnej im. Jana Karskiego.

W trakcie wydarzenia prezes Fundacji pani Ewa Juńczyk – Ziomecka i dyrektor Centrum Joanna Podolska wręczą przedstawicielom szkół książki Jana Karskiego „Tajne Państwo”, komiksy o emisariuszu, pakiety edukacyjne i inne materiały o Janie Karskim Szkoły wezmą na siebie obowiązek opowiadania o profesorze Karskim swoim uczniom i organizowania przynajmniej jednego dnia w roku szkolnym, poświęconego historii Jana Karskiego.

Na łodzian czekają w Centrum Dialogu niespodzianki, konkursy i prezenty związane z wiedzą o Janie Karskim.

// KIEDY: 24 kwietnia 2016 r. // niedziela // 16.00
// MIEJSCE: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83,
91-755 Łódź

// WSTĘP WOLN

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dnikariery
Poznaj swojego przyszłego pracodawcę!
armatka
Armatki Kultury 2013
Plakat_noc_nowy_maly
Noc Świętojańska w Ogrodzie Botanicznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*