1000latpoziemiBardzo krytyczne opinie pojawiające się w prasie drukowanej i w Internecie na szczęście nie do końca sprawdzają się. 1000 lat po Ziemi nie jest może filmem odkrywczym i zbyt ambitnym, ale jest na tyle strawny, że wielbicieli postapokaliptycznych s-f powinien zadowolić.

Sama opowieść jest dość skondensowana. Ziemianie musieli opuścić swoją rodzinną planetę, tam gdzie się osiedlili natrafili na obcych, którzy posługiwali się bestiami – Urkami. Jedyny sposób na zabicie Urka to podejść blisko i nie bać się. Tak powstali „ci, co się nie boją”. Wśród nich Cypher Raige (Will Smith), którego próbuje naśladować syn Kitai (Jaden Smith). W trakcie misji statek którym lecą ulega awarii, a zapisane dawno dane w komputerze powodują, że dolatuje do Ziemi – niebezpiecznej planety zamieszkiwanej przez dzikie zwierzęta.

Z całej katastrofy przeżywa tylko rodzina Raige. Niestety ojciec jest ciężko ranny i syn musi wyruszyć w samotną podróż, aby zawiadomić innych o katastrofie.

Jak widać 1000 lat po Ziemi, to prosta, bardzo przejrzysta historia mająca wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Nie ma tu wielu fajerwerków w warstwie scenariusza, na szczęście poza dwoma scenami (scena z orłem i scena „przemiany” chłopca) nie jest również zbyt pompatycznie. Do tego należy dodać bardzo ładne zdjęcia Ziemi po tysiącu latach bez ingerencji ludzkiej i niezłą, jak zawsze muzykę, Jamesa Newtona Howarda. Idąc do kina nie należy nastawiać się na oscarową produkcję roku, to po prostu sprawnie zrealizowany s-f.

Co do negatywnych komentarzy, chyba najwięcej tego typu wpisów związanych jest z postacią głównego bohatera, którego gra Jaden Smith, czyli syn Willa. Jest to zupełnie nieuzasadnione, chłopak ma dopiero czternaście lat i naprawdę nie gra tak źle, jak wielu sądzi. Oczywiście ojciec zapewne mu pomógł, ale czy gdyby ktoś nie miał takiej szansy nie skorzystałby z niej? W ocenie szkolnej 1000 lat po Ziemi zasługuje na solidną trójkę z plusem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
locke
Locke – recenzja
drogowka
Drogówka – recenzja
Reset
Reset – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*