100 samochodów Porsche na rynku Manufaktury

Parada_Porsche_2015_f.L_Nazdraczew_do_prasyPiąta edycja Porsche Parade wystartuje w piątek, 8 września, dokładnie w południe z rynku Manufaktury. Już od godz. 10 przez dwie godziny będzie można podziwiać 100 aut tej kultowej marki ze Stuttgartu-Zuffenhausen. Fani będą mieli okazję zobaczyć zarówno te najnowsze i najszybsze, jak i majestatyczne auta zabytkowe.

Porsche Parade to impreza zrzeszająca miłośników motoryzacji tej słynnej niemieckiej marki. Co roku właściciele tych kultowych, sportowych aut przemierzają Polskę w paradzie, która zwraca uwagę nie tylko miłośników motoryzacji. Wszak nie codziennie ogląda się na drogach tak imponujące samochody! Będą mogli je podziwiać także goście Manufaktury, którzy przyjdą na rynek w piątek (8.09) o godz. 10.

100 modeli, a wśród nich auta zabytkowe: sportowy kabriolet 911S z 1983 czy model G z 1978. Miłośników współczesnych sportowych maszyn z Zuffenhausen z pewnością ucieszy informacja, że na rynku pojawi się najnowsze Porsche 911 GT3. Będzie też 911 Turbo S z silnikiem 3,8 l i 580 KM, które rozpędza się do „setki” w niecałe 3 sekundy! Swój udział potwierdziły także załogi najnowszego Porsche Panamera w wersji hybrydowej oraz Porsche Cayman GT4 – torowej wersji auta dostosowanej do jazdy po drogach.

Oczywiście oprócz podziwiania zaparkowanych aut na rynku Manufaktury, będzie można także zrobić sobie z nimi zdjęcie, a także porozmawiać z właścicielami. Kto wie, być może niektórzy pozwolą nawet zasiąść choćby na chwilę, w fotelu kierowcy… W samo południe parada wyruszy z Manufaktury, skąd uda się do Olsztyna k. Częstochowy i dalej do Katowic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *