100 dni do rowerowego podboju Barcelony

IMG_0111Za 100 dni, 1 sierpnia 2010 roku, 17 Łódzka Drużyna Wędrowników „Honker” wyruszy w trasę do stolicy Katalonii – Barcelony. Działania organizacyjne, rozpoczęte w lipcu 2009 roku, na 3 miesiące przed wyjazdem nabierają rozmachu.

Akcje, które do tej pory przeprowadzili organizatorzy miały w celu zgromadzenia środków finansowych umożliwiających organizację wyprawy. Zorganizowali Ligę Biegów na Orientację, Bal Karnawałowy Okręgu Łódzkiego ZHR, Turniej Ping-Ponga.

Przed nami największa akcja, którą pomysłodawcy nazwali „Kup nam kilometr”. Kampania ma umożliwić wszystkim chętnym osobom wsparcie inicjatywy poprzez udział w organizowanej przez Honker zbiórce publicznej. Inicjatywa powinna ruszyć już niebawem.

W porozumieniu z firmami Giant i Horyzont, a także sklepami rowerowymi Dynamo Łódź i Szumgum, dokonano zakupu rowerów i niezbędnego osprzętu. Dzięki temu każdy uczestnik wyprawy posiada już odpowiedni sprzęt oraz ekwipunek, który umożliwi przejechanie trasy z Łodzi do Barcelony. Zorganizowano również spotkanie warsztatowe z psychologiem, które poświęcono pracą nad integracją zespołu, stworzeniem wspólnoty i nauką rozwiązywania konfliktów. Dzięki współpracy z fundacją Fenomen Honker stał się współorganizatorem Łódzkiej Masy Krytycznej.

IMG_0306

Przygotowania kondycyjne to głównie wspólne bieganie i jazda w terenie. Najbliższe 100 dni organizatorzy akcji planują wykorzystać na jazdę indywidualną, a także na zorganizowanie 3 wypraw rowerowych, w trakcie których zamierzają przygotować się zarówno kondycyjnie, jak i organizacyjnie do wyjazdu. Największym wyzwaniem będzie ostatnia wyprawa – trwająca aż 5 dni, podczas której pokonają ponad 600 kilometrów.

W nadchodzącym czasie będą również obecni na Festynie Rodzinnym „Rodzina się bawi” organizowanym w ramach Łódzkich Dni Rodziny, a także na łódzkiej edycji Święta Rowerzystów.

Więcej informacji o akcji, której patronem jest portal Plaster Łódzki, na stronie pomysłodawców.

 

/fot. mat. pras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *