10. Urodziny Fotofestiwalu (foto)

DSC_5107

Jubileuszowa edycja nie mogła odbyć się bez specjalnej, urodzinowej imprezy. Choć pogoda nie dopisała, dopisali goście. Wernisaże, koncert, pokaz slajdów, to jedynie cześć atrakcji, które czekały na miłośników fotografii.

Po wielu miesiącach  wytężonej pracy i kilku festiwalowych dniach, które tradycyjnie okazały się sukcesem, przyszedł czas na chwilę rozprężenia i relaksu, w towarzystwie artystów, organizatorów, znakomitych prac i… dobrej muzyki.

Rozpoczęła Grupa Poza, która współtworzyła pierwszą edycję Fotofestiwalu. Agnieszka Furtak, Piotr Rosiński, Tomek Grzeszczak, Paweł Herzog, Sławek Grzanek, połączeni ponownie w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii. zaprezentowali swoje zdjęcia w ramach wystawy POZA-OBRAZEM (2010-2011).

DSC_5136

Kolejnym punktem wieczoru była, długo oczekiwana prezentacja tegorocznego programu Grand Prix – Out of Space. Podczas pokazu slajdów muzyką na żywo przygotowaną przez zespół Blisko Pola, łódzcy bywalcy mogli zobaczyć prace 11 artystów wyselekcjonowane spośród ponad 550 projektów zgłaszanych przez fotografów i kuratorów.

DSC_5122

Nie zabrakło kolejnych prac Keda Olszewskiego, prezentowanych w ramach miniwystawy nowych instalacji z cyklu Błyskotki, którą w nieco szerszej wersji zobaczyć można w Galerii Wschodniej.

DSC_5139

Muzyczną niespodzianką, która jeszcze bardziej rozgrzała festiwalową publiczność, był specjalny koncert zespołu L.Stadt, będący muzycznym intervallum, w niekończącym się toku rozmów, gratulacji, i atmosfery w pełni zasłużonego sukcesu kolejnej edycji łódzkiego Fotofestiwalu.

(Fot. Agata Kobierska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *