10214 i 15 listopada w Foto Cafe 102 organizowane będą dziesiąte urodziny tego miejsca. Pierwszy dzień – koncertowy (wystąpią Little White Lies i Cute Mess), drugi – klubowy (zagrają Kuki Monstah, Dj Late, Jerem). Wstęp wolny.

Cute Mess to zakręcony, wysokoenergetyczny kwartet dla którego eksperymenty muzyczne to powód by co rano wstawać z łóżka! Miłe dla ucha połączenie indie pop/rocka z muzyką alternatywną dopełnione przez niebezpiecznie wpadający w ucho wokal Zuzi oraz melodie których nie sposób pozbyć się z głowy. Różnorodne kompozycje, oraz szeroka paleta brzmień, nie pozwolą nudzić się podczas ich występu.:

Little White Lies to jedno z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej. Jeszcze przed wydaniem płyty wystąpili na Heineken Open’er Festival. W 2012 ukazał się ich debiutancki album „Devils in Disguise” pod skrzydłami wytwórni fyh!records, który zdobył serca fanów i krytyków muzycznych w całej Polsce. Konsekwencją tego było pierwsze wielkie wyróżnienie – LWL zostało laureatami w plebiscycie gazety Co Jest Grane na Najlepszą Łódzką Płytę Roku 2012. Na fali entuzjazmu zespół wydał EP ‘In Word and Deed’, które pojawiło się w formie cyfrowej i, jako wydawnictwo kolekcjonerskie, na białej kasecie magnetofonowej. W tym samym okresie wystąpili na żywo na antenie radiowej Trójki w audycji Piotra Stelmacha ‘OFFensywa’ oraz wzięli udział w wideosesji realizowanej w ramach Otwartej Sceny przy współpracy z Radiem Łódź.

Z początkiem 2014 otrzymali nagrodę w kategorii ‘Zespół Muzyczny Roku 2013’ w plebiscycie Plastry Kultury. 1 października 2014 ukazał się ich drugi album 'Days of Chaos’ nakładem MegaTotal.pl. Little White Lies utworzyli Kasia Katee Krenc oraz Zbyszek Krenc. W ostatnim czasie dołączył do nich perkusista Piotr Gwadera. Razem tworzą tykającą bombę pełną muzycznego erotyzmu i napięcia. Ten ładunek wybucha podczas występów na żywo, które, jak zawsze w ich przypadku, są wyjątkowe i klimatyczne.

KUKI MONSTAH a.k.a. Jazzteczkowy Potwór – gospodarz kilku cykli imprez stylistycznie oscylujących wokół gatunków funk/soul/jazz i ich okolic. Kuki to przede wszystkim – imprezy w Piano Cafe (dawno i nieprawda), Soul Confectionery w Jazzdze oraz kilka innych serii potańcówek. Ze swoim kuferkiem zwiedził pół Polski i odrobinę zagranicy. Dzięki Kukiemu do Łodzi przyjechali m.in. Peter Isaac z Jelly Jazz[UK], Makala z Global Funk Crew [Kraj Basków], Nik Weston [UK], 6ix Toys [UK], Marc Hype & Jim Dunloop [Dojczland], Mop Mop [Włochy], Dusty/Jazz and Milk [Niemcy] oraz większość djów z Polski kojarzonych z gatunkami muzycznymi wpasowującymi się w stylistykę Soul Confectionery i Jazztka.

DJ LATE – Zawsze otwarty na nowe i stare brzmienia DJ Late większą część ostatniej dekady przegrał w Krakowie. Promował głównie funk, soul i disco z lat 70. oraz 80., aczkolwiek długi już czas nie stroni od dobrego 'nowego’ disco, house’u i innych gałęzi współczesnej muzyki do tańca. W latach 2009-2012 prowadził z Kidem Buttonsem eklektyczną chilloutową niedzielną audycję „Mikstejp” na falach radiofonii.fm.

JEREM – DJ, czasem VJ, Człowiek związany z kilkoma znaczącymi łódzkimi projektami. Jako DJ gra od 2005 roku. Jego umiejętności można było podziwiać u boku takich dj’i jak Jon Kennedy, Cookie Monster czy Disco Bukkake. Supportował Skalpel, Tworzywo Sztuczne, Reps i innych. Jego początki związane z zamiłowanie do vinyla znalazły swój wyraz w pasji kolekcjonerskiej. Jerem gromadził swoje płyty mając na względzie jeden czynnik – wytwórnie, niezależnie od gatunku. Jego zainteresowania zawsze ciążyły w stronę rapu/hip-hopu. Na dzień dzisiejszy gra gatunki z pogranicza ghetto funk, breaks, rap, mash-up, big beat, nu-funk, disco jazz, electro swing

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_sorrry
Sorry Boys w Łączniku
alegorya
Alegorya w Luce
Koncert przedYAPOWY w Starej Szkutni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*