10 urodziny AOIA – informacje

plakat_10_lat_net12 i 13 grudnia Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych obchodzi Jubileusz 10-lecia swojej działalności. Z tej okazji dla widzów przygotowanych zostało kilka atrakcji. Na wszystkie wstęp wolny!

Dwudniowe obchody Jubileuszu X-lecia AOIA mają charakter otwarty. Pragniemy świętować razem z naszymi widzami oraz artystami i osobami współtworzącymi to miejsce. Pierwszego dnia zapraszamy na warsztaty FIT prowadzone przez Agnieszkę Cygan, które łączą w sobie zajęcia ruchowe, odchudzające i taneczne oraz warsztaty Jimmy’ego Kowalskiego „Taniec / Ruch – wróg czy przyjaciel ?”. Warsztat opiera się na ruchu i pracy z ciałem, ma formę art.-terapii. W sposób niewerbalny ukaże mechanizmy w których człowiek przekracza granicę i wchodzi w świat kreowania własnej rzeczywistości.

 Wieczorem zapraszamy na koncert, podczas którego wystąpią artyści związani z AOIA. Zagra m.in. zespół Vernissage, który tworzą muzycy z różnych miast województwa łódzkiego: z Łodzi, Bełchatowa, Łasku i Zduńskiej Woli. Szerokie spektrum proponowanej muzyki znajduje zwolenników wśród słuchaczy w różnym przedziale wiekowym. Kolejną propozycją jest występ Mai Piątek – finalistka konkursów ŁÓDŹ MIASTEM TALENTÓW w Łodzi oraz MROGA MUZYCZNE KREACJE w Głownie. Śpiewała zarowno w chórach jak i zespołach rockowych. Podczas koncertu wystąpia także Magister Nina, który obchodzi swoje VI urodziny. Zespół gra mieszankę muzyki rockowej z elektroniką oraz rapem. Zespół zagrał ponad 100 koncertów po całym kraju promując swój materiał, mając przyjemność grać u boku takich artystów jak: Apollo 440, Kazik i Kult, H-Blockx, Maciej Maleńczuk i Psychodancing, Kamil Bednarek, Peja, T.Love, Enej, Ten Typ Mes, Happysad, Nagły Atak Spawacza, Ocean, Grubson, Rahim, O.S.T.R, Sokół i Marysia Starosta, Małpa, 3oda Kru, Bob One, WSRH, Donguralesko, Rasmentalism, Miuosh, Zeus i wielu innych grając zarówno na imprezach rockowych jak i hip-hopowych. Obecnie zespół wydał swój trzeci album- ZOMBIE EX na którym gościennie wystąpili min. Zeus, WuWunio, Pęku VETO, Buczer PTP, Mc Serch oraz wielu innych. Teraz pracuje nad swoim czwartym krążkiem. Oprócz atrakcji muzycznych podczas koncertu czekają na publiczność pokazy taneczne.

13 grudnia ponownie rozpoczynamy od warsztatów, tym razem z modern jazz, które poprowadzi młody i bardzo zdolny tancerz Mateusz Sobczak. Do jego najważniejszych osiągnięć zalicza 1 miejsce w konkursie Łódź Miastem Talentów w kategorii taniec, oraz udział w spektaklu „Romeo i Julia” w Operze Wrocławskiej. Tego dnia odbędą się również warsztaty ceramiczne. Wszystkie warsztaty są bezpłatne, obowiązują jednak zapisy w sekretariacie AOIA – liczba miejsc ograniczona!

 O godz. 18:00 odbędzie się z kolei wernisaż plakatów premier teatralnych oraz archiwalnych fotografii z wydarzeń, jakie na przestrzeni lat miały miejsce w AOIA. Zaraz potem zapraszamy na uroczystą Galę Jubileuszową, podczas której wyróżnimy tych, którzy przyczynili się do rozwoju instytucji. Obchody zakończymy cieszącym się uznaniem spektaklem Agnieszki Cygan „Demon Stróż”. Przedstawienie opowiada o toksycznych relacjach między rodzicem a dzieckiem. Autorka prezentuje kontrast pomiędzy światem realnym twardo stąpającej po ziemi matki oraz światem wyśnionym jej kreatywnej i marzycielskiej córki. Oba te wymiary stale ścierają się ze sobą, przypominając nieco walkę między dobrem a złem, światłem i ciemnością, aniołami i demonami. Bohaterka musi zmagać się nie tylko z zaborczą matką, ale także ze wszystkimi aspektami konstytuowania się jako artystki-malarki.

Wstęp na wszystkie wydarzenia WOLNY!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *