Elektryczny_WgorzOkrągła dycha stuknęła najbardziej znanej łódzkiej rybie, która – co ciekawe – nie umie pływać. 26 października w Bagdad Cafe, jubileusz działalności artystycznej świętował wraz z grupą swoich oddanych wielbicieli, „zwykły człowiek z misją niezwykłą”, czyli Elektryczny Węgorz. Na scenie wspierał go niezawodny Łukasz z Bałut.

Jakby to ujęli imprezowi eksperci, na piątkowym urodzinowym party „było grubo”. Tradycyjnie pod sceną trwały niekończące się roszady, bowiem każda prawdziwa fanka Węgorza obowiązkowo chciała znaleźć się w pierwszym rzędzie. Jubilat co i rusz dostarczał publiczności nowe porcje balonów i dmuchanych delfinów, (o te drugie wybuchały zresztą kłótnie). Ale to nie wszystko. Zabawa była tak dobra, że elektronika nie wytrzymała i na chwilę zabrakło prądu. Tej nocy Bagdad ogarnęło maksymalne szaleństwo!

Jubileuszowy set rozpoczął się nietypowo, bo od specjalnego 10-minutowego mixu 10 utworów Węgorza, wybranych z jego całego dorobku. Potem już było bardziej tradycyjnie, choć wspominkowo. Ukłony od artysty poszybowały m.in. w stronę udzielających się z nim niegdyś, a obecnych na sali Korniego i jednej drugiej duetu Dwie Sławy. Oprócz tak fundamentalnych składowych koncertu, jak chociażby Robinson, Nie wycinaj drzew, czy Bułgarscy kilerzy, na żywo poleciały też niezbyt często grane, a jakże pożądane przez niektórych fanów piosenki Smar i Michał Gaik.

joomplu:44546

Podczas wykonywania utworu Jestem rybą, który został zadedykowy piszącej te słowa, (co zresztą było niezwykle miłym gestem), nastąpiło wspomniane wcześniej boom, ale zabawa i tak nie została przerwana. Publiczność, mocno zagrzewana przez bohatera wieczoru, śpiewała dalej, tyle, że a capella. Po naprawieniu awarii, wspomniany przebój artysta zaśpiewał ponownie. Apogeum szaleństwa nastąpiło jednak dopiero w finałowym wykonie Wakacyjnej miłości, kiedy to fani, na zaproszenie Węgorza bawili się na scenie.

Wielka szkoda, że tak wyjątkowy artysta, jakim jest Elektryczny Węgorz, nadal pozostaje niemalże anonimowy, a wielkie sale koncertowe zapełniają przereklamowani Bracia Figo Fagot, którzy powinni się od niego uczyć scenicznego szaleństwa.

/fot. Monika Sokolnicka

Zobacz także:

W ogniu pytań: Elektryczny Węgorz

Elektryczny Węgorz promował „Wieloryba” w Bagdadzie

Elektryczny Węgorz wystąpił w przejściu podziemnym przy Centralu

Ekologie Miejskie: Elektryczny Węgorz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Dziwna Wiosna w Scenografii (foto)
IMG_7396
Natalala w Łodzi Kaliskiej (foto)
IMGP9526
The Saintbox w Łodzi Kaliskiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*