elektrodiskoW piątek, 8 listopada o godz. 21 w Klubie Scenografia rozpocznie się impreza muzyczna z okazji dziesięciu lat audycji Elektrodisko. Wstęp wynosi 15 zł – 10 zł dla osób zapisanych w wydarzeniu na fb.

Można śmiało powiedzieć, że jest to najdłużej istniejąca audycja poświęcona muzyce tanecznej i elektronicznej w łódzkim eterze. Przez ostatnią dekadę zaprezentowano tysiące godzin najnowszej muzyki, a na antenie Studenckiego Radia Żak PŁ gościła niezliczona liczba producentów i DJ-ów z całej Polski, jak i z zagranicy. Swoje sety regularnie prezentowali u nas łódzcy DJ-e, a promotorzy opowiadali o organizowanych przez siebie wydarzeniach muzycznych.

Z tej okazji w Scenografii wystąpią:

– Soniamiki

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie ukończyła studia na kierunku – film animowany. Swoje piosenki komponuje i gra przede wszystkim na gitarze basowej. W listopadzie 2009 roku nakładem berlińskiej wytwórni Moanin’ ukazał się jej debiutancki, solowy album „7pm”. W październiku 2012 roku nakładem Qulturap i Moanin’ ukazał się drugi album zatytułowany SNMK.

– Wohlwill

Thomas to młody artysta o niezwykłym zamiłowaniu do muzyki niezależnej i mody, dla którego równie ważny jak muzyka jest styl życia, którym chce dzielić się ze swoją publicznością. Wkrótce po rozpoczęciu działalności pod szyldem WOHLWILL prowadzony przez niego blog muzyczny zyskał niezwykłą popularność w środowisku i uznanie wielu innych artystów. Jego ogromny talent do tworzenia świeżych miksów sprawił, że jest on jednym z najbardziej rozchwytywanych talentów niemieckiej sceny niezależnej. Dzięki temu pojawił się on ponownie na tegorocznym festiwalu Dockville, jednym z najważniejszych festiwali muzyki alternatywnej w Niemczech. Jego Dockville Mix 2013 to jeden z najgorętszych miksów w niemieckich klubach.

– Karol Aleksander (Velcro City Records / Rzeszów)

DJ i producent z Rzeszowa. Jako selekcjoner kultywuje ciepłe brzmienia płyt winylowych, promując różne odmiany muzyki house i disco. Doceniany jako producent przez wielu DJ-ów klubowych i radiowych w Polsce. Jego single wydane nakładem wytwórni Velcro City Records można było usłyszeć m. in. w Polskim Radio Czwórka. Wkrótce pojawi się też na nowym wydawnictwie polskiego labelu The Very Polish Cut Outs.

– Diskollektive

Disco to nie tylko muzyka. To styl życia. Łódzko-warszawska formacja Diskollektive wie coś na ten temat. Zaprawieni w boju nie tylko na parkiecie i przy barze, ale również w radio (autorska Audycja Elektrodisko w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej 88,8 MHz; muzykę Diskollektive można też usłyszeć w paryskim Aquarium Radio), potrafią zachęcić do tańca zarówno długowłosą blondynkę w różowych szortach, jak i zblazowanego Kubańczyka przekonanego, że jest nowym wcieleniem Andy’ego Warhola. Kolektyw didżejski w składzie MMX, SJNET, jaYETI jak żaden inny potrafi sprytnie selekcjonować najsmaczniejsze kąski z lat 70., 80. i 90. i wplatać je do swoich setów. Kawałki nu-disco, Chicago house, indie dance czy Balearic w ich miksach nie pozwolą usiedzieć na miejscu zbyt długo.

– Kajeden

DJ i producent znany ze znakomitych warmupów i jeszcze gorętszych afterów. Grywa raz szybciej, raz wolniej, składając bity w klarowny koktajl.

– BNS

Enigmatyczny wideo-prezenter, który w swoich ekranowych ekscesach bezczelnie korzysta ze wszystkiego, co wpadnie mu w oko, tworząc kontrastowe kolaże złożone z różnorodnych elementów – od klasyków kina i teledysków, przez brazylijskie porno i włoskie horrory, aż do starych gier video czy japońskich produkcji TV. Expect the unexpected!

Link do fb: https://www.facebook.com/events/508416309213254/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Blue Cafe w Wytwórni
cgb
Cała Góra Barwinków w Stereo Krogs
Acoustic Night with Ed Sheeran w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*