10 Kątów_10 lat Koła Studentów Architektury „Kąt”

W maju na zaproszenie studentów architektury Politechniki Łódzkiej przyjadą do Łodzi uznani w Polsce i na świecie architekci: Przemo Łukasik, który pracuje nad rewitalizacją łódzkiej tkalni Scheiblera, Jerzy Szczepanik-Dzikowski- współzałożyciel JEMS Architekci, Jakub Szczęsny- autor Domu Kereta, a także Zvi Hecker, pracujący w Berlinie polsko-izraelski dekonstruktywista (na zdjęciu). Oprócz architektów pojawią się również wyjątkowi architekci wnętrz: Adam Pulwicki- PULVA, Katarzyna Kuo-Stolarska – KUOO Architekcts,a także Hanka Bajer Sokół oraz Paweł Sokół – Exit Design.

23, 24 i 25 maja w Łodzi wezmą udział w konferencji ,,10 Kątów’’, która odbędzie się na Politechnice Łódzkiej z okazji 10-lecia koła studentów architektury „Kąt”. Tematem konferencji jest BUNT. Znany jest już również program. Impreza rozpocznie się 23.05 o 18.00 w Zatoce Sportu, huczną wystawą podyplomową z rocznika 2017/2018. Następnie odbędzie się seans filmowy w kinie Charlie.

Następnego dnia, również w Zatoce Sportu, konferencja ruszy pełną parą o 12.00 – będą to dwa panele dyskusyjne o buncie w architekturze, prowadzone przez duety – Jakub Szczęsny/Tomasz Konior i Przemo Łukasik/Jerzy Szczepanik-Dzikowski. Między tymi spotkaniami pojawi się miejsce na jeszcze jedno – dawni członkowie koła naukowego opowiedzą o ich działaniu w Kącie. Dzień zakończy się wykładem honorowego gościa, Zvi Heckera, przeprowadzony z udziałem studentów koła.

25 maja to ostatni dzień konferencji, który się na parterze Instytutu Architektury i Urbanistyki od wystawy Nieistniejące, prezentującej modele 3d budynków, których nie ma już na mapie Łodzi. Na panelach dyskusyjnych będziemy gościć zarówno architektów związanych z Łodzią – Igora Galasa, Jerzego Lutomskiego, Andrzeja Owczarka, Mateusza Kuo-Stolarskiego i urbanistę Pawła Jaworskiego, oraz biura związane z architekturą wnętrz – Kuoo, PULVA, Exitdesign. Dzień zakończy wystawa projektów rewitalizacji Wójtowskiego Młyna.

– W ramach działalności naszego koła zorganizowaliśmy już wiele spotkań, wierząc że naszą pasją i energią poszerzymy nie tylko swoje horyzonty, ale też naszych kolegów i koleżanek. Jednak tym razem skala wydarzenia jest o wiele większa. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że tak wyjątkowe osoby w polskiej i światowej architekturze przyjęły nasze zaproszenie i przyjadą w maju do Łodzi – mówi Joanna Kurnyta, przewodnicząca „Kąta”. – Hasłem przewodnim imprezy jest bunt oraz indywidualność jako swoisty dialog pomiędzy tymi zjawiskami. Pozostaje mi tylko serdecznie zaprosić na spotkanie.

Zapraszamy też do śledzenia strony koła „Kąt” na Facebooku, gdzie będą pojawiały się aktualne informacje na temat konferencji – konkretne daty, informacje o gościach i ewentualnych zmianach – https://www.facebook.com/czerwonepufy/

23 maja (czwartek):
wernisaż wystawy_podyplomowej
godz. 18 Zatoka Sportu
Serdecznie zapraszamy wszystkich na otwarcie 10 lecia Koła Studentów Architektury Kąt!
Trzy dni pełne w wydarzenia rozpoczną się wystawą_podyplomową, gdzie po raz pierwszy na naszej uczelni odbędzie się wystawa podyplomowa studentów architektury.!
Swoje prace wystawią absolwenci 2017/2018 pierwszego stopnia, kierunków architektura i architektura wnętrz.studentów architektury Politechniki Łódzkiej:

Wezmą w niej udział:

1. Damian Granosik
2. Julia Mejer
3. Kasia Pyć
4. Adrianna Nita
5. Aleksandra Durak
6. Marta Stachurska
7. Ada Sowała
8. Kasia Stefańska
9. Katarzyna Gülink
10. Anna Służewska
11. Monika Machnicka
12. Jakub Włostek
13. Natalia Rudzka
14. Maja Madalińska
15. Karolina Tracz
16. Milena Marcinkowska
17. Marta Zielinska
18. Marta Strzałka
19. Damian Fryde
20. Aneta Kominiak
21. Joanna Sikorska
22. Asia Kurnyta
23. Ada Trybuchowicz

Po wernisażu zapraszamy wszystkich na_after

seans filmowy_Duch Bauhausu
godz.21 Kino Charlie

Pierwszego kwietnia minęło dokładnie sto lat, od kiedy Walter Gropius założył Bauhaus.
Uczelnia, która wyznaczyła nowe kierunki dla architektury i sztuki użytkowej jest ciągle ważna, dlatego Kąt przyłącza się do życzeń i serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania na pokazie filmu ,,Duch Bauhausu” !
Pamiętajcie o zapisach na wydarzenie – liczba miejsc ograniczona!
https://forms.gle/hohAvWEwhRAxd2Vz7

Widzimy się w czwartek w Kino – Galeria Charlie, któremu bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji seansu!

24 maja (piątek):
Bunt vol. 1: Tomasz Konior / Jakub Szczęsny:
godz. 21 Zatoka Sportu
Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny z Tomaszem Koniorem – architektem i urbanistą, założycielem, właścicielem
oraz głównym architektem w Konior Studio. Równocześnie będziemy gościć Jakuba Szczęsnego, założycielem biura projektowego SZCZ, a także autora wielu instalacji, wnętrz, mebli i ubrań.

Motyw przewodni spotkania opisuje hasło BUNT.
Moderatorem rozmowy będzie Piotr Sokołowski.
WYDARZENIE PODLEGA OBOWIĄZKOWEJ REJESTRACJI:
(liczba miejsc ograniczona)
To zajmie parę sekund. Wejdź w linka poniżej: https://forms.gle/gjtxcy7juN71GUNG6

Bunt vol. 2: Jerzy Szczepanik-Dzikowski i Przemo Łukasik:
godz. 14:45, Zatoka Sportu
Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim, jednym z najbardziej zasłużonych warszawskich architektów, założycielem spółki JEMS Architekci. Równocześnie gościmy Przemo Łukasika, twórcę nowego wymiaru architektury na Śląsku i założyciela autorskiej pracowni architektonicznej medusagroup.

Motyw przewodni spotkania opisuje hasło BUNT.
Moderatorem rozmowy będzie Piotr Sokołowski.
WYDARZENIE PODLEGA OBOWIĄZKOWEJ REJESTRACJI:
(liczba miejsc ograniczona)
To zajmie parę sekund. Wejdź w linka poniżej:
https://forms.gle/kDZdxNavz1ZxjpCm9

Spotkanie z Zvi Tadeuszem Heckerem
godz. 18, Zatoka Sportu
Gość specjalny Konferencji 10 Kątów:
ZVI TADEUSZ HECKER
Według niego architektura nie zaczyna i nie kończy się wraz z budynkiem, tylko nieustannie ulega zmianom.
Zvi Tadeusz Hecker urodził się w 1931 roku w Krakowie. Edukację architektoniczną rozpoczął na wydziale architektury Akademii Górniczej w Krakowie. W 1950 roku wyemigrował wraz z rodziną do Izraela, gdzie kontynuował studia na uniwersytecie technologicznym Technion w Hajfie.
Wielokrotnie reprezentował Izrael na Biennale Architektury w Wenecji. Wykładał na europejskich i amerykańskich uczelniach. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji poświęconych współczesnej architekturze. Obecnie współpracuje zawodowo z Berlinem i Tel Awiwem.

Niezmiernie cieszymy się, że Zvi Hecker zgodził się na przyjazd do Polski, własnie dla nas.
Nie może was zabraknąć. Zapraszamy!

WYDARZENIE PODLEGA OBOWIĄZKOWEJ REJESTRACJI:
(liczba miejsc ograniczona)
To zajmie parę sekund. Wejdź w linka poniżej:
https://forms.gle/zcm7zfNWVTiH1uXG8

25 maja (sobota):
Wystawa ,,Nieistniejące”
godz. 12, Politechnika, Żeromskiego 116
,,NIEISTNIEJĄCE”
Oto tytuł wystawy, którą już 25 maja otworzymy trzeci dzień naszej konferencji. O godzinie 12.00 na 8. piętrze Instytutu zobaczycie budynki, których próżno szukać na mapie Łodzi. Modele takich projektów, jak Filharmonii Witolda Millo, czy dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych przygotowali niegdyś byli już członkowie ,,Kąta”.
Zapraszamy!

Bunt vol. 3: Exit Design / KUOO Architects / PULVA
godz. 14:45, Politechnika Żeromskiego 116
Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny z jednymi z najlepszych architektów wnętrz w Polsce. Gościmy
Katarzynę Kuo-Stolarską: założycielkę biura projektowego Kuoo Architekci, Hankę Bajer-Sokół oraz Pawła Sokoła -projektantów w autorskiej pracowni Exit Design, a także z Adama Pulwickiego twórcę poznańskigo biura PULVA.

Panel odbędzie się w obiekcie B16, kampusu „B” Politechniki Łódzkiej.

Motyw przewodni spotkania opisuje hasło BUNT.

WYDARZENIE PODLEGA OBOWIĄZKOWEJ REJESTRACJI:
(liczba miejsc ograniczona)
To zajmie parę sekund. Wejdź w link poniżej:
https://forms.gle/yJMBDYmvF4yJqSP68

Wystawa Wójtowski Młyn
godz. 17, Politechnika, Żeromskiego 116
Wystawa Wójtowski Młyn
Wójtowski Młyn nad Jasieniem to miejsce, gdzie według źródeł, od roku 1387 pracował młyn napędzany energią z rzeki. Przestał on istnieć prawdopodobnie w XVIII wieku. Przez kolejne lata teren zmieniał właścicieli, aż ostatecznie w 1876 roku Ludwik Grohman kupił go Karolowi Scheiblerowi, który utworzył tam folwark . Niesamowita historia miejsca, gdzie do dzisiaj można dostrzec elementy z XIV wieku, a także podwaliny powstania miasta Łodzi. Właśnie dlatego, młyn stał się tematem projektowym na I roku studiów magisterskich. Studenci dzięki zdobytej wiedzy oraz sporządzonym analizom stworzyli kartę działań konserwatorskich oraz projekty rewitalizacji Wójtowskiego młyna.

Serdecznie zapraszamy na wystawę, która odbędzie się 25 maja w budynku B16, na kampusie B Politechniki Łódzkiej.
Do zobaczenia !

After_ Pop’n’Art
godz. 21, Pop’n’Art
Po prostu after_10 Kątów.

Po 3 dniach pełnych wydarzeń będzie o czym gadać!
Chcemy spotkać się z Wami i dobrze się bawić ;D
.
Do zobaczenia w Pop’n’Art, na piętrze ART Aperitivo Bar!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *