Już 24.07.2021 r. odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja największych zawodów skimboardowych w Polsce – Red Bull Skim It. W czasie wakacji nie może bowiem zabraknąć wydarzenia, które już na stałe jest wpisane w kalendarz łódzkich imprez sportowych. To tradycja, że podczas jednego z letnich weekendów zjeżdżają się do łódzkiej Manufaktury pasjonaci skimboardingu z całej Polski, co więcej towarzyszyć temu wszystkiemu będą 598 urodziny Łodzi.

Plaża Manufaktury na 3 dni zamieni się w surferską wioskę, na której stanie najdłuższy dmuchany tor do ślizgania się po wodzie. Tor do skimboardu będzie dostępny dla wszystkich bezpłatnie 23 i 25 lipca. Każdy kto będzie chciał spróbować swoich sił, będzie mógł skorzystać z pomocy instruktora VHS, który od podstaw wyjaśni na czym polega ten sport i jak wykonać pierwsze ślizgi. Najwięcej dziać się jednak będzie w sobotę 24 lipca między godz: 12:00 -17:00, kiedy to oficjalnie wystartuje jubileuszowa edycja zawodów Red Bull Skim It.

To właśnie w mieście włókniarek dziesięć lat temu rozpoczął się trend stawiania torów skimboardowych w miejscach, w których na pierwszy rzut oka byłoby to niemożliwe.  Red Bull Skim It to jedyna taka impreza na skalę światową. Czym jeszcze wyróżnia się to wydarzenie? Na pewno formułą w jakiej jest rozgrywane. Eliminacje wśród profesjonalistów są w formie pojedynków „jeden na jeden”, natomiast sam finał opiera się o deskorolkową grę w SKATE’a. Wodna odmiana popularnej gry jest nieco dłuższa, ponieważ zawodnicy losują rodzaj przeszkody oraz to z kim będą konkurować. Następnie zadają sobie nawzajem triki, które muszą powtórzyć. Jeśli przeciwnikowi nie uda się odzwierciedlić zadanej ewolucji dostaje literkę z wyrazu „SKIM IT”. Pierwsza osoba, która „uzbiera” pełny napis odpada. 

Dekada Red Bull Skim It w cyfrach:

– 400 zawodników

– max. temp 31°C

– 100 m3 wody

– 1000 nowych riderów

– 400 godzin szkoleń

– ponad 10000 widzów

– 1 złamana deska

– 0 złamanych kości

Już teraz warto zapisać datę zawodów w kalendarzu by nie zapomnieć o dołączeniu do największych i najbardziej pozytywnych zawodów skimboardowych w Polsce i Europie.

Skrzyyydeł dodaje Red Bull. Dodatkowo zawodników wspierają Manufaktura, VHSboard.pl, Black Dots Apparel, Gagaboo, Pakalolo, Jungmob, Smmash, Seventyone.


Harmonogram i regulamin zawodów dostępny na stronie wydarzenia Red Bull Skim It vol. 10:

https://fb.me/e/DPmqJfZW

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Red Bull Skim It vol. 11 x European Skimboarding Cup w Manufakturze
maraton-5
26. Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków (foto)
anilana
Anilana wreszcie wyremontowana(foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*