Eko_Targ_2.fot.JJ_PhotoW najbliższą sobotę, 5 lipca, będzie miał miejsce 45. Eko Targ, ekologiczny bazar, który od roku odbywa się w każdą sobotę na terenie strefy OFF Piotrkowska w Łodzi. Będzie to specjalne, urodzinowe spotkanie. Z tej okazji pojawi się więcej wystawców. Organizatorzy zaplanowali także dodatkowe atrakcje. Targ będzie trwał od godziny 10 do 16.

Rok temu, dokładnie 6 lipca, przestrzeń głównego parkingu przy ulicy Piotrkowskiej 138/140 po raz pierwszy wypełniła się stoiskami z pachnącymi owocami i warzywami z gospodarstw certyfikowanych oraz od rolników tradycyjnych. Już wtedy pojawiło się sporo domowych wypieków i przetworów, z którymi na Targ przyjechali miłośnicy sztuki kulinarnej. Przez ten rok sukcesywnie przybywało wystawców. Od samego początku na Targu spotkać można także producentów świeżo tłoczonych soków naturalnych. Co tydzień pojawiają się Owocni, pijalnia świeżo wyciskanych soków, Vero Soki czy Soki Regionalne. Prawdziwy chleb na zakwasie oferują małe piekarnie-manufaktury, czyli Wypiekarnia oraz MONTAG. Jak na targ ekologiczny przystało, znaleźć można tu także zioła, przyprawy, miód, wędliny oraz wędzone ryby i sery.

„Bardzo cieszy nas fakt, iż część wystawców już na stałe wpisała się w harmonogram wydarzenia. Pojawiają się u nas w każdy sobotni poranek bez względu na pogodę. A co cieszy jeszcze bardziej, mamy też już stałą grupę wiernych klientów.” – mówi Dominika Frant, pomysłodawczyni i organizatorka Eko Targu. „Eko Targ rozwija się zgodnie z jego pierwotną ideą, czyli stworzeniem bazaru na wzór targów w małych, włoskich miasteczkach, które charakteryzuje ciepły, niemal domowy i niewątpliwie niezwykły klimat.” – dodaje.

Eko_Targ_1.fot._marta_rawecka_PHOTOGRAPHY

Jubileuszowa, 45. edycja Eko Targu będzie miała specjalny charakter. Organizatorzy zaplanowali zajęcia sportowe, które poprowadzą instruktorzy z centrum fitnessu EverGym. Na godzinę 12 planowany jest cycling, a na godzinę 13 zumba. Zajęcia odbędą się oczywiście na świeżym powietrzu. Przez cały czas trwania Eko Targu na stoisku EverGym skorzystać będzie można także m.in. z porad dietetyka. O sportowe atrakcje zadba również Centrum Sportu i Rekreacji ACADEMIA, której instruktorzy zajmą się organizacją animacji dla najmłodszych gości. O godzinie 14 ACADEMIA specjalizująca się w capoeirze – brazylijskiej sztuce walki, przeprowadzi lekcję dla chętnych zakończoną pokazem. Na stoisku pracowni OKO dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach plastycznych. Na stoisku Stylowej Waty łodzianie będą mieli szansę puszczać niespotykane, ogromne bańki mydlane.

Eko Targ organizowany jest w każdą sobotę na terenie strefy OFF Piotrkowska w godz. 10 – 16. Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na /www.facebook.com/EkoTarg

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PARADA_SW.MIKOLAJOW.jpg
Białobrodzi w Mieście Łodzi – parada św. Mikołajów
wege
Wege Festiwal Foodtruckowy
Balfolk.pl Festival 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*