6 czerwca o godz. 18 w Teatrze Wielkim odbędzie się konkurs laureatów Turnieju Polskich Akademii Muzycznych – ogólnopolskiego konkursu wokalnego im. Romualda Tesarowicza. Wstęp 20 zł.

Turniej Polskich Akademii Muzycznych to święto nie tylko dla młodych adeptów sztuki wokalnej, którzy będą zmagać się w konkursie, ale także dla nas wszystkich – jest to, bowiem pierwszy konkurs wokalny, którego organizatorem jest Teatr Wielki w Łodzi. To dla nas ogromny zaszczyt i jednocześnie duże wyzwanie. Każda z polskich Akademii Muzycznych wytypowała do konkursu dwoje swoich najlepszych studentów sopranistkę i tenora. Przez dwa dni będą oni rywalizować o palmę pierwszeństwa przed pięcioosobowym Jury, któremu przewodniczyć będzie Maestro Ryszard Karczykowski.

Ukoronowaniem konkursu będzie Koncert Laureatów, na którym usłyszymy najlepsze młode głosy sopranowe i tenorowe 2021 roku. 6 czerwca o godz. 18:00 na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, zaprezentują się Państwu być może przyszłe gwiazdy operowe, to jedyna okazja, aby móc je już teraz podziwiać.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XX Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej w Łodzi
1. Turniej Polskich Akademii Muzycznych (foto)
200 lat Polskiego Romantyzmu w Filharmonii Łódzkiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*