1. PLC oraz Turniej o Puchar PFKC w Curlingu na Wózkach Par Mieszanych

W najbliższy weekend 20-22.01.2023r. w hali curlingowej w Łodzi odbędą się decydujące rozgrywki drugiego poziomu ligowego Polskiej Ligi Curlingu (PLC) kobiet i mężczyzn sezonu 2022/2023.

W 1. PLC mężczyzn bierze udział 8 zespołów (KSW Kuśka, KKC Marek, ŚKC Beck, POS Światkowski, TKC Jakubowski, KKC Kawecki, MCC Stolarek, POS Bartczak T.), które walczą o awans do baraży (dwie drużyny). W barażach o awans wyższej klasy rozgrywkowej powalczą z 4. i 5. drużyną Ekstraligi. Dodatkowo zwycięzca ligi otrzyma nagrodę finansową w wysokości 2000 PLN. Drużyny z miejsc 3-6 zapewnią sobie utrzymanie, drużyna na pozycji 7. zagra w barażu, a ostatnia drużyna spadnie do 2. PLC.

Aktualnie na czele tabeli są aż cztery drużyny z 6 punktami: KSW Kuśka, KKC Marek, ŚKC Beck, POS Światkowski – to właśnie w tym gronie upatrywani są faworyci do wygrania ligi, ale kolejni w tabeli TKC Jakubowski (5 pkt.) i KKC Kawecki (4 pkt.) mogą jeszcze namieszać. Na ostatnim miejscu, jeszcze bez punktów, znajdują się reprezentanci drużyny POS Bartczak T. Każda z drużyn ma jednak do rozegrania jeszcze 4 mecze, więc wiele scenariuszy jeszcze jest możliwych.

Rozgrywki 1. PLC kobiet dopiero wystartują dnia 19.01.2023 r. – wiąże się to ze stosunkowo małą liczbą drużyn żeńskich, które zgłosiły się do rozgrywek PLC w tym sezonie – jedynie 9 (przy 28 męskich). W pierwszej lidze zagra 5 drużyn: POS Erdman, KKC Sikora, DKC Dąbrowska, POS Bartczak A. oraz ŁKSG Droździel. W systemie Round Robin (każdy z każdym), drużyny rozegrają po 4 spotkania i powalczą o awans do Ekstraligi i nagrodę w wysokości 1000 PLN.

Polska Liga Curlingu rozgrywana jest od sezonu 2014/2015. Organizatorem rozgrywek ligowych w Polsce jest Polska Federacja Klubów Curlingowych. W sezonie 2022/2023 rozgrywane są 4 poziomy rywalizacji mężczyzn, 2 poziomy kobiet oraz 1 poziom par mieszanych.

Wstęp na wszystkie mecze Polskiej Ligi Curlingu jest bezpłatny, zapraszamy do hali Curling Łódź przy ul. Śnieżnej 10. Harmonogram meczów oraz wyniki na żywo można znaleźć na portalu curlingevent.com

W najbliższy weekend 20-22.01.2023r. w hali curlingowej w Łodzi odbędzie się Turniej o Puchar PFKC w Curlingu na Wózkach Par Mieszanych, który wyłoni naszych reprezentantów na mistrzostwa świata.

Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny, ale ostatecznie do rywalizacji podejdą trzy: Kachel/Karaś (Culani Warszawa), Bodych/Waszek i Kozakiewicz/Gasik-Daszkowski (obydwie POS Łódź). W pierwszej fazie drużyny rozegrają mecze grupowe w systemie „każdy z każdym”, następnie zwycięzca grupy awansuje do finału, a drużyny z miejsc 2 i 3 powalczą w półfinale o prawo gry w najważniejszym meczu. Zwycięzca turnieju otrzyma puchar oraz uzyska prawo do reprezentowania naszego kraju na mistrzostwach świata, które odbędą się w marcu 2023 w Kanadzie.

Harmonogram meczów:

Piątek 20.01.2023r:

19:00 Kozakiewicz/Gasik-Daszkowski vs. Bodych/Waszek

Sobota 21.01.2023r.

12:00 Kachel/Karaś vs. Kozakiewicz/Gasik-Daszkowski

18:00 Bodych/Waszek vs. Kachel/Karaś

Niedziela 22.01.2023r.

12:00 2 vs. 3

18:00 Finał

Curling na wózkach par mieszanych jest stosunkowo nową odmianą curlingu. W Polsce będą to pierwsze w historii zawody w tej konkurencji. Zasady ustawienia kamieni (strażnik i kamień w domu na początku każdego enda) i punktowania są takie same jak w curlingu par mieszanych, ale podobnie jak w standardowej odmianie curlingu na wózkach – kamienie wypuszczane są z extenderów (kij z odpowiednią końcówką do nadawania rotacji) oraz nie ma szczotkowania.

Wstęp na wszystkie mecze Turnieju jest bezpłatny, zapraszamy do hali Curling Łódź przy ul. Śnieżnej 10.

Harmonogram meczów oraz wyniki na żywo można znaleźć na portalu curlingevent.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *