bieg4kroli6 stycznia zaplanowano pierwszy Bieg Trzech Króli. Manufaktura jest głównym partnerem nowej imprezy biegowej w województwie łódzkim. Weźmie w niej udział 1500 amatorów biegania, a start i meta zaplanowano na rynku.

Bieg Trzech Króli to nowa inicjatywa na biegowej mapie województwa łódzkiego. Organizatorem imprezy jest Akademia Sport i Zdrowie, czyli stowarzyszenie, które od lat zaprasza na Bieg ulicą Piotrkowską Rossmann Run.

Amatorzy, biorący udział w 1. Biegu Trzech Króli, pokonają dystans pięć kilometrów (trasa z atestem PZLA) w centrum miasta. Start i meta znajdować się będą w rynku Manufaktury, a zawodników na trasie zobaczymy m.in. na ulicy Piotrkowskiej. Organizatorzy liczą, że trasa przypadnie do gustu biegaczom, którzy będą chcieli startować w tej imprezie w kolejnych latach.  – Zawodnicy wyruszą na trasę o godz. 17. To sprawi, że uczestnicy pobiegną w pięknej scenerii, oświetlonej świątecznie Manufaktury i ulicy Piotrkowskiej – mówi Jacek Chmiel, jeden z organizatorów.

Szczegółowa trasa biegu będzie przebiegać następująco: Rynek Manufaktury, ulica Ogrodowa- skręt w prawo w ulicę Zachodnią (nitkę wschodnią), dalej prosto ulicą Zachodnią-Al. Kościuszki-skręt w lewo w ulicę Zamenhofa-skręt w lewo w ulicę Piotrkowską- Plac Wolności-ulica Nowomiejska – skręt w lewo w ulicę Ogrodową (nitkę południową) – dobieg do bramy głównej Manufaktury. Meta: rynek Manufaktury. Chętni mogą się jeszcze zapisać. Wystarczy odwiedzić stronę: www.lodzbiegtrzechkroli.pl. Wpisowe wynosi 40 zł. Limit zgłoszeń, to 1500 osób.

– Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 16. rok życia. Dla amatorów biegania to będzie dobra rozgrzewka przed kolejnymi ważnymi startami na dłuższych dystansach. Pozostało niewiele ponad 200 wolnych miejsc, więc z decyzją o starcie trzeba się pospieszyć – dodaje Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie.

Biuro zwodów będzie się mieściło w Manufakturze. W dniu zawodów, 6 stycznia, będzie czynne od godz. 12 do 16.30, a dzień wcześniej, czyli 5 stycznia – w godz. 13-20. Każdy zawodnik na mecie otrzyma medal i ciepły posiłek. Nagrody zostaną wręczone w siedmiu kategoriach wiekowych. Organizatorzy przygotowują dodatkowe atrakcje. Przed zawodami odbędzie się wspólne kolędowanie z zespołem „Zawierzenie”.

 Harmonogram 1. Biegu Trzech Króli Łódź

16.00 – rozpoczęcie imprezy
16.30 – zamknięcie biura zawodów
17.00 – start do biegu na 5 km
17.15 – powitanie pierwszych zawodników na mecie
17.45 – zamknięcie trasy biegu
17.45 – wręczenie nagród na scenie dla zwycięzców kategorii OPEN K i M
18.00 – dekoracje na scenie zawodników poszczególnych kategorii wiekowych
18:30 – zakończenie imprezy

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
biegulicapiotrkowska
8. Bieg Ulicą Piotrkowską (foto)
2. Bieg Recepta na Zdrowie (foto)
13 Onkobieg-u Razem po zdrowie!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*