9_Urodziny_Teatru_MalegoTeatr Mały w Manufakturze (TMwM) świętuje dziewiąte urodziny. W tym czasie wystawił 32 premiery, a podczas kilkuset spektakli, koncertów i recitali na scenie pojawili się wybitni artyści, między innymi: Stanisław Sojka, Edyta Geppert, Michał Bajor, Artur Andrus, Katarzyna Groniec, Krzysztof Daukszewicz, Lech Janerka czy zespół Raz, Dwa, Trzy.

W mijającym sezonie 2017/18 Teatr Mały przygotował dwie bardzo udane premiery: „Pana Tadeusza” według Adama Mickiewicza, z największą w historii sceny jedenastoosobową obsadą i farsę „Doktorze, Pan tak nie może”. Oba spektakle będzie można zobaczyć podczas urodzin teatru zaplanowanych na sobotę, 9 czerwca.

Od dziewięciu lat Teatr Mały wystawia zarówno działa literatury klasycznej (w repertuarze znalazły się między innymi: „Balladyna”, „Skąpiec” czy „Zemsta”), jak i uwielbiane przez publiczność komedie i farsy. – Szukając formuły dla teatru zdecydowaliśmy się wystawiać wysokiej klasy klasykę i wysokiej klasy komedię – mówi Mariusz Pilawski, założyciel i dyrektor teatru. – To sposób na przetrwanie dla tej niewielkiej i niedotowanej sceny, ale też szansa, by wystawiać wartościowe spektakle i zbierać życzliwe recenzje krytyki.

W związku z jubileuszem sceny Stowarzyszenie Komedia Łódzka im. Ludwika Benoit, które założyło Teatr Mały, powołało Kapitułę Teatru Małego w Łodzi. Ustanowiła ona nagrodę dla najlepszego aktora tej sceny. Nagroda „Maski Ludwika” będzie przyznawana co roku, po raz pierwszy podczas nadchodzących, dziewiątych urodzin teatru. Kapituła wybierze laureata, który otrzyma certyfikat i honorową statuetkę z brązu wykonaną w Grecji – kolebce teatru. – Podwójna maska Komedii i Tragedii odzwierciedla talent naszego patrona – Ludwika Benoit, który dał polskiej, a w szczególności łódzkiej publiczności, wiele znakomitych ról dramatycznych i komediowych – mówi Mariusz Pilawski, dyrektor TMwM.

„Czerwcowa sobota z Teatrem Małym w Manufakturze” odbędzie się 9 czerwca. Spektakl „Pan Tadeusz” będzie można obejrzeć o godz. 12:09, a „Doktorze, Pan tak nie może” o godz. 19:19. Na urodzinowych gości będzie czekał tort i wieczorny toast. Bilety na to wydarzenie, można kupić w promocyjnej, urodzinowej cenie 19,99 zł.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
09f2ef858b738215aba201efad4fbd0b9b3d0c175957532
Wejście smoka. Trailer w Teatrze Nowym
700x400
Dotknij Teatru 2014 – program, informacje
tydzien-net
Tydzień Kobiet w Teatrze Małym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*