czwartek, 27 lipca 2017

Ostatnia aktualizacja:10:59:16 AM GMT

 

   letnia_scena_baner

Lokalizacja: Teatr Recenzje spektakli

Recenzje spektakli

Letnia Scena: Fabularny przewodnik... - recenzja

IMG_0812Fabularny przewodnik po trzecim trymestrze, to trzecia konkursowa propozycja tegorocznej Letniej Sceny. Spektakl wystawiany przy ul. Roosevelta 17 można było zobaczyć w środę, 19 lipca.

Letnia Scena: Podróże prze sny. I powroty (foto)

IMG_0549Za nami drugi konkursowy spektakl tegorocznej Letniej Sceny. W środę, 12 lipca, na deskach Domu Literatury w Łodzi mogliśmy zobaczyć i usłyszeć Podróże prze sny. I powroty w realizacji Lecha Raczaka i trio Targanescu.

Letnia Scena: Kabaret Ponurego Żartu (foto)

IMG_0259Za nami pierwszy konkursowy pokaz tegorocznej Letniej Sceny. W środę, 5 lipca w Domu Literatury w Łodzi zaprezentował się Teatr Rawa z programem Kabaret Ponurego Żartu. Autorem sztuki jest Daniił Charmsa, a przekładu Jerzego Czech. Adaptacją i reżyserią zajął się Hubert Bronicki, a na scenie pojawili się: Anna Gamrot, Ewa Kubiak, Michał Piotrowski, Nina Wolska i Bogusław Kudłek.

Letnia Scena 2017: Homuś (foto)

IMG_0251

Monodramem w wykonaniu Adama Mortasa, w reżyserii Michała Rzepki i z wizualizacjami Piotra Pasiewicza zainaugurowano tegoroczną Letnią Scenę. We wtorek, 4 lipca, przy Roosevelta zaprezentowano "Homusia" na podstawie tekstu Stacha Szulista, laureata konkursu na małą formę dramatyczną organizowaną przez Dom Literatury w Łodzi.

Komediant w Teatrze im. Jaracza - recenzja

komediant

Twórczość Thomasa Bernharda stanowi trudny do wyjaśnienia fenomen. Pobudza wyjątkowo silnie od lat Austriaków do refleksji na temat tożsamości ich kraju uwikłanego w Historię, skrywającego psychiczne traumy pojedynczych jednostek i rzesz ludzi za fasadą wielkiej, przebrzmiałej sztuki i muzyki narodowej, którą tak ceni się na świecie. Zarazem jest niezwykle hermetyczna i trudna w odbiorze. W Polsce szczególnie przekłady jego powieści są chętnie publikowane i wznawiane.

Perspektywy: Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3 - recenzja

klauni22 kwietnia, w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Teatralnego Perspektywy, odbył się pokaz spektaklu prezentowanego przez Teatr 21 „Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3”.

Filoktet w Teatrze im. Jaracza - recenzja

Filoktet_foto_K_Bielinski_10Od 25 marca 2017 roku na Małej Scenie Teatru im. Stefana Jaracza można oglądać sztukę Wojciecha Kemma „Filoktet”. Scenariusz został napisany na podstawie dramatu najwybitniejszego dramatopisarza niemieckiego obszaru językowego drugiej połowy XX wieku -  Heinera Müllera.

Lamaila w Teatrze Wielkim - recenzja

IMG_3019Gdzieś tam, na jednej z odległych planet istoty ją zamieszkującą wyzbyły się snu. Dziś zwierzęta dzienne mogą bawić się również w nocy, nocne także za harcować za dnia. Jednak księżniczka - Lamaila i książę Namadilu mimo tego nie mogą się spotkać. Gdy ta się budzi, ten zasypia i odwrotnie. Jednakże ten stan rzeczy  trwa tylko do pewnego dnia.

Lovecraft w Teatrze Studyjnym - recenzja

ll5Trudnego zadania podjęli się studenci Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, a wyzwaniem ich spektakl dyplomowy w reżyserii Łukasza Kosa. Zaadaptowany tekst Roberta Bolesto jest inspirowany twórczością i życiorysem kultowego autora powieści grozy, z pogranicza fantasy i fantastyki naukowej - Howarda Phillipsa Lovecrafta, to także swoisty pomnik pisarza, wymagający oddania wierności oryginalnego stylu i klimatu pochodzącego od Samotnika z Providence.

Strona 1 z 30