wtorek, 22 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Teatr Aktualności teatralne Festiwal AnimArt 2018 – znamy termin, rusza nabór do konkursu teatralnego

Festiwal AnimArt 2018 – znamy termin, rusza nabór do konkursu teatralnego

Lalki_z_filmu_Even_Mice_belong_to_heaven_ktory_byl_prezeW przyszłym roku Łódź już po raz czwarty stanie się stolicą animacji lalkowej. Przez cały tydzień, od 5 do 11 października 2018 roku, mistrzowie i adepci animacji lalkowej (filmowej i teatralnej) z całego świata będą prezentować widzom swoje dokonania. Twórcy będą też rywalizować w dwóch konkursach: teatralnym i filmowym.

Kilkadziesiąt spektakli i projekcji filmowych, spotkania z twórcami, warsztaty dla dzieci, młodzieży, rodzin i dorosłych to tylko część atrakcji składających się na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt. Z roku na rok jego oferta staje się coraz bogatsza, powiększa się liczba festiwalowych lokalizacji, na wszystkie wydarzenia filmowe i wiele teatralnych wstęp jest wolny. Integralną częścią festiwalu będzie Animarkt Stop-Motion Forum – wydarzenie kierowane do studentów i profesjonalistów zawodowo związanych z animacją filmową.

Festiwalowi towarzyszą dwa konkursy: teatralny i filmowy. Nabór do konkursu filmowego zostanie otwarty w marcu 2018 roku. Natomiast już dziś startuje nabór do konkursu teatralnego.  – Swoje produkcje i spektakle do naszego konkursu mogą zgłaszać teatry i lalkarze z całego świata – mówi Waldemar Wolański, dyrektor festiwalu AnimArt. Warunkiem koniecznym dla zgłaszanych przedstawień jest wykorzystanie w nich technik animacji. Zakwalifikowanym zespołom organizator zapewnia honorarium, noclegi oraz wyżywienie podczas całego festiwalu. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń dla teatrów to 31 maja 2018 roku, a kwalifikacja zespołów nastąpi do 30 czerwca 2018 roku. Główna nagroda w konkursie to 2500 dolarów. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.animart.pl w zakładce Festiwal – Konkursy 2018.

Już teraz do organizatorów mogą zgłaszać się osoby zainteresowane pomocą przy organizacji festiwalu. Wolontariusze będą odpowiedzialni za opiekę nad festiwalowymi gośćmi, w tym zespołami teatralnymi, a także udzielanie informacji w biurze festiwalowym, wpuszczanie widzów do sal i prace techniczne. Aby zgłosić swoje zainteresowanie wolontariatem wystarczy wysłać wiadomość na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Organizatorami festiwalu AnimArt są łódzki Teatr Lalek Arlekin oraz MOMAKIN.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież