sobota, 26 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Sztuka Malarstwo - Grafika Kultowe - Katarzyna Matoszko w Galerii Hotelu Grand (foto)

Kultowe - Katarzyna Matoszko w Galerii Hotelu Grand (foto)

IMG_1569Do 31 marca w Galerii Grand Hotelu można oglądać wystawę Katarzyny Matoszko pt. Kultowe.

Po śmierci George Michaela wiele osób uznało, że pewna, kultowa, epoka skończyła się. Katarzyna Matoszko złożyła przełomu lat 80 i 90. Postaciom wspomnianego Michaela, również m.in. Davida Bowie, Price'a. Poza tym "Twin Peaks", a także wspomnienia dzieciństwa, w tym naprawdę kultowe "rosyjskie jajeczka".

Katarzyna Matoszko bawi się, dekonstruuje pamięć dzieciństwa, prezentuje je często w krzywym zwierciadle (miś zezolek), nie zapominając jednakże o nostalgii. Ze śmiercią wspomnianych na początku gwiazd zakończyła się pewna epoka. Epoka do której osoby, głównie urodzone w latach 80., będą bezsprzecznie tęsknić. I to co było "kultowe" prezentuje Matoszko na wystawie w Grandzie.

Kultowe - Katarzyna Matoszko w Hotelu Grand

Kaarzyna Matoszko - Artystka urodzona w Łodzi. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Edukacji Wizualne (obecnie WSW). W 2008 roku otrzymała nagrodę na XXV Konkursie im. Wł. Strzemińskiego - „Sztuki Piękne” 2007-2008. W 2009 roku była kuratorem IV Międzynarodowych Warsztatów Intermedialnych „Ja, Tu I Teraz” w Łodzi, również w tym roku otrzymała wyróżnienie „Start Point” - wybrane dyplomy uczelni artystycznych Europy, Klenova, Czechy. W 2010 roku współprowadziła plener malarski dla studentów WSW ASP Łódź w Fabryce Scheiblera w Łodzi. W 2011 rok była kuratorem i współautorem warsztatów i projektu artystycznego „Kult ura miesa”, Nasiadownia „Stara Szwalnia” w Łodzi oraz „Kult ura miesa 2”, Browar Mieszczański we Wrocławiu. W latach 2011-2014 była członkinią Stowarzyszenia Artystycznego „Kultura Aktywna”. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież