czwartek, 24 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Sztuka Malarstwo - Grafika Stefan Gierowski w Atlasie Sztuki (foto)

Stefan Gierowski w Atlasie Sztuki (foto)

IMG_2294Atlas Sztuki wraca po wakacjach z nową ekspozycją. W piątek, 16 września zaprezento wernisaż prac Stefana Gierowskiego – wybitnego przedstawiciela współczesnej awangardy malarskiej i wielkiego klasyka polskiej sztuki. Na ekspozycje składają się prace powstałe w latach 1997-2013.

- Spotkaliśmy się z profesorem Stefanem Gierowskim w lipcu, podczas przygotowywania jego wystawy. To niezwykle pogodny i życzliwy człowiek, dowcipny rozmówca, który potrafi z dystansem spojrzeć na wiele spraw. Pomimo skończonych 91 lat nadal jest bardzo aktywny artystycznie, o czym można się przekonać, odwiedzając wystawę w Atlasie Sztuki, na którą serdecznie zapraszam” – powiedział Jacek Michalak, Prezes Zarządu Atlasa Sztuki.

Stefan Gierowski

Jak napisał w swoim tekście do magazynu Atlas Sztuki Stach Szabłowski z warszawskiego Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Stefan Gierowski „pozostaje projektem otwartym”. Autor tekstu dodaje, że należy on do historii sztuki najnowszej, bo już dwie dekady temu reprodukcje prac Gierowskiego przeniknęły do popularnych opracowań o dziejach sztuki polskiej po 1945 roku, a w muzeach jego prace wiszą w obrębie ekspozycji stałych. Jednocześnie twórczość Gierowskiego należy do współczesności.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież