wtorek, 20 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:08:59:30 AM GMT

Lokalizacja: Sztuka Design - Fashion FashionPhilosophy Fashion Week Poland: Showroom

FashionPhilosophy Fashion Week Poland: Showroom

Podczas październikowej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Polska Showroom nabrał zupełnie innego wymiaru. Była to największa i najbardziej różnorodna edycja do tej pory. Goście mogli obejrzeć aż ponad 120 stoisk.

W Showroomie Projektantów zobaczyć można było kolekcje uznanych designerów oraz debiutantów a także stoiska uczestników projektu Re-Act Fashion. Premiery na sezon wiosna-lato 2012 w oficjalnej sprzedaży dostępne będą dopiero za pół roku. Inną strefą były stoiska firm i marek, oferujących kolekcje w większych seriach a także wzory w edycjach limitowanych oraz strefa mody Vintage.

Swoje stoiska mieli między innymi takie znane marki jak Adidas, dr Martens, czy Troll. Wśród projektantów zaś znaleźli się między innymi Aga Pou, Monika Ptaszek, Joanna Hawrot, czy Baga-Baga, czyli Marta Libiszowska-Jóźwiak.

Tutaj również można było zobaczyć wystawę Agaty Mocarskiej „PUPPEN”, na którą składał się cykl rzeźb-postaci, które wyrażających różne emocje. Lalki reprezentowały obie płci, były zróżnicowane kulturowo, epokowo i stylistycznie. Inspiracją do projektu były niemieckie lalki z XIX w. Projekt zgłębia ideę kooperacji. "Zwykle sama pracuję nad swoimi konstrukcjami, ale tym razem urzekła mnie koncepcja pracy zbiorowej. Intryguje mnie efekt końcowy, który jest trudny do przewidzenia, a przez to niezwykle ciekawy."

Agata Mocarska (1974) mierzy się z różnymi formami sztuki. Malarka, autorka rzeźb i instalacji oraz kostiumów. Niektóre ze swoich rzeźb zamienia w przedmioty użytkowe, np. lampy i żyrandole. Tegoroczna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współtworzy magazyn Pleasure Poster Magazine, wystawiany w różnych miastach Europy w formie plakatów. Angażuje się również w powstawanie offowych spektakli i filmów.

Showroom zlokalizowano na terenie miasteczka Fashion Week w Kompleksie Centrum Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Księży Młyn, ul. Tymienieckiego 22/24). W sąsiadujących z nim halach i namiotach odbyły się pokazy DESIGNER AVENUE i OFF Out Of Schedule, wystawa Young Fashion Photographers NOW oraz Fashion Film Festival.

/tekst na podstawie materiałów prasowych

Zobacz inne relacje z Fashion Week!

Show room_1Show room_2Show room_3Show room_5

Show room_4Show room_8Show room_9Show room_10

Show room_1Show room_6Show room_7Show room_2Show room_3Show room_4

Show room_5Show room_6Show room_7Show room_8Show room_9Show room_10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież