sobota, 21 stycznia 2017

Ostatnia aktualizacja:08:40:01 AM GMT

Lokalizacja: Sztuka Aktualności

Aktualności

Planetarium - Katarzyna Adamek-Chase w Galerii Bałuckiej

planetariumOd 20 stycznia do 19 lutego w Galerii Bałuckiej będzie można oglądać ekspozycję pn. Planetarium autorstwa Katarzyny Adamek-Chase. Kuratorką wystawy jest Adriana Michalska. Wernisaż odbędzie się 20 stycznia o godz. 17.

Huculszczyzna 2016 - wystawa

Plakat_xW czwartek, 19 stycznia o godz. 18 Galerii B16 w obrębie Kampusu B Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 6a rozpocznie się wernisaż wystawy retrospektywnej po XVIII Wyprawie Naukowej Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej w Karpaty Wschodnie Huculszczyzna 2016.

Obrazy Andrzeja Podkańskiego w Ośrodku Propagandy Sztuki

Andrzej_Podkanski_Cykl_Park_2001-2015_akryl_192_x_250_fo14 stycznia o godz. 14 w Ośrodku Propagandy Sztuki rozpocznie się wernisaż wystawy obrazów Andrzeja Podkańskiego. Ekspozycję będzie można oglądać do 26 lutego. Jej kuratorką jest Elżbieta Fuchs.

My, Spadkobiercy w Akademii Sztuk Pięknych

myspadkobiercyJej Magnificencja Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prof. Jolanta Rudzka Habisiak ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy My Spadkobiercy? Katarzyna Kobro, jej wpływ na rozwój sztuk pięknych i projektowych w teorii i praktyce artystycznej ASP w Łodzi. Wystawa ma między innymi odpowiedzieć na pytania: Czy sztuka i życie Katarzyny Kobro oddziałuje na współczesnych artystów? Jeśli tak, to w jakim stopniu i w którym obszarze? Czy jest to aspekt feministyczny, tragizm życia osobistego i artystycznego w cieniu męża? Czy raczej nowoczesne pojmowanie rzeźby, otwarcie na przestrzeń? A może bliższy jest im aspekt użytkowy, służenie odbiorcy?

Pokaz „Miasta snu" + impresje na sny, obrazy i wiolonczelę

miastosnow28 grudnia o godz. 19 w Muzeum Książki Artystycznej  odbędzie się nietypowy pokaz krótkiej animacji „Miasto snu" autorstwa Justyny Apolinarzak i Marty Ostajewskiej.

Rok Awangardy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Projekt_tkaniny_drukowanej_autorstwa_Wladyslawa_StrzeminBył rok 1917. W Polsce pojawiło się zupełnie nowe spojrzenie na sztukę i rolę, jaką może ona pełnić w społeczeństwie. Narodziła się awangarda, która radykalnie odmieniła oblicze współczesnej kultury. W obchody stulecia tego ruchu w Polsce aktywnie włączyło się Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Obecność - Festiwal Fotografii Krajobrazowej

obecnoscFestiwal Fotografii Krajobrazowej „Obecność” (16-18 grudnia 2016, Łódzki Dom Kultury), ma być przestrzenią prezentującą w wielowymiarowy sposób obecność różnych kontekstów przyrody. Poprzez prezentowane fotografie podejmowane będą między innymi tematy dotyczące zmienności krajobrazu w ostatnich latach, jego degradacja oraz rekultywacja. Istotnym wątkiem mają być zagadnienia związane ze współczesnymi zagrożeniami dla środowiska naturalnego (tegoroczna edycja dotyczy przestrzeni przyrodniczych województwa łódzkiego). Festiwal ma być swego rodzaju dziennikiem rejestrującym zmiany, jakie zachodzą w krajobrazie, i pretekstem zmuszającym do refleksji nad przyczynami tej sytuacji.

Laniakea w Galerii Re:Medium

Z_serii_Laniakea_carton_collage_130_x_97_cm_fot._ArchiwuOd 15 grudnia do 10 stycznia w Galerii Re:Medium będzie można oglądać wystawę Bohdana Korczewskiego pt. Laniakea. Jej kuratorką jest Elżbieta Fuchs.

Foto Dej 2016 - wernisaż

2016-10-22_12-59Zapraszamy do Galerii Sześciu Obrazów na wernisaż prac wykonanych w ramach projektu "Foto Dej 2016" - w piątek, 25 listopada o godz. 18.

Strona 1 z 34