Ostatnia aktualizacja:10:59:16 AM GMT

baner_2180x400_px

Lokalizacja: Sport Piłka Nożna Polska U-21 - Finlandia U-21 3:3 (foto)

Polska U-21 - Finlandia U-21 3:3 (foto)

IMG_5626Piłka na reprezentacyjnym poziomie powróciła do Łodzi. W piątek, 6 października Polska podejmowała na stadionie Widzewa Finlandię. Spotkanie odbyło się w ramach eliminacjach Mistrzostw Europy do lat 21. Po emocjonującej walce mecz zakończył się remisem 3:3.

Polacy już w 7. minucie, po strzale Kownackiego, objęli prowadzenie. Minutę później był już jednka remis - bramkę strzelił Dahlstroem. W drugiej połowie to Finowie najpierw pokonali naszego bramkarza. Dokonał tego w 61. minucie Kairinen - wyrównał siedem minut później Tomczyk. W 70 minucie po karnym w wykonaniu Kownackiego znów objęliśmy prowadzenie, wyrównał sześć minut później Jensen.

Polska - Finlandia 3:3

Polska - Finlandia 3:3 (1:1)

Gole: 7. 70. Kownacki, 68. Tomczyk - 8. Dahlstrom, 61. Kairinen, 76. Jensen

Polska: Bartłomiej Drągowski - Mateusz Wieteska (46. Konrad Michalak), Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz - Paweł Stolarski, Jakub Piotrowski (59. Paweł Tomczyk), Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański, Bartosz Kapustka (78. Karol Świderski), Robert Gumny - Dawid Kownacki.

Finlandia: Markus Uusitalo - Lauri Ala-Myllymaki, Juho Pirttijoki, Richard Jensen, Niko Hamalainen - Mikael Soisalo (83. Saku Savolainen), Kaan Kairinen, Sebastian Dahlstrom, Fredrik Jensen, Santeri Hostikka (76. Rasmus Karjalainen) - Benjamin Kallman.

Żółte kartki: Szymon Żurkowski (Polska) - Lauri Ala-Myllymaki (Finlandia)

Sędziował: Nenad Djokić (Serbia). Widzów: 8538