wtorek, 30 maja 2017

Ostatnia aktualizacja:09:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Sport Piłka Nożna ŁKS Łódź - Widzew Łódź 2:2 (foto)

ŁKS Łódź - Widzew Łódź 2:2 (foto)

ks_-_widzew_22_20161017_1985120827Cztery i pół roku łodzianie czekali na derby. I jak to często bywało mecz zakończył się remisem 2:2. ŁKS wyrównującą bramkę strzelił w doliczonym czasie.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy przez pierwsze 10. minut praktycznie nie schodzili z połowy Widzewa. W 18. minucie mogło być 1:0 - Kopka zagrał do Pyciaka, a ten do Radionowa, który jednak źle uderzył lecącą piłkę. Jednakże zrehabilitował się w 25. minucie i ŁKS objął prowadzenie. Do przerwy mogła wpaść jeszcze jedna braka, jednak ŁKS nie potrafił pokonać bramkarza po dobrze wykonanym rzucie rożnym.

Druga połowa wyglądała inaczej. Już w 49. minucie łodzianie wyrównali po golu Daniela Mąki. W 62. minucie goście już prowadzili. Michalski ubiegł Kołbę i strzelił gola do pustej bramki.  Niestety dla piłkarzy z al. Piłsudskiego od 69. minuty musieli grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Tlagi. ŁKS zwietrzył szansę w ostatnich minutach, nawałnica ataków powiodła się i w 92 minucie Kowal wyrównał stan spotkania.

ŁKS - Widzew 2:2

ŁKS Łódź - Widzew Łódź 2:2 (1:0)
Gole: Radionow (25.), Kowal (90+2) - Mąka (49.), Michalski (62.)

ŁKS: M. Kołba - P. Pyciak, A. Ślęzak, K. Juraszek, K. Rozmus (81. M. Michałek), J. Nowak, P. Bryła (73. M. Gamrot), A. Golański (76. M. Kowal), P. Kocot, Ł. Kopka, J. Radionow
Widzew: M. Choroś - K. Tlaga, N. Jędrzejczyk, S. Zieleniecki, B. Gromek (46. M. Szewczyk), A. Budka, P. Rodak, P. Okachi, D. Mąka (84. P. Strus), M. Michalski (72. K. Sabiłło), P. Burski (46. K. Możdżonek)

Żółte kartki: Bryła, Nowak, Kowal (ŁKS) Gromek, Tlaga x2, Mąka, Rodak (Widzew)
Czerwona kartka: Kamil Tlaga (Widzew)