niedziela, 18 lutego 2018

Ostatnia aktualizacja:09:35:20 PM GMT

 

   Plastry_Kultury_baner_3

Lokalizacja: Sport Lekkoatletyka 2.Łódź Bieg Trzech Króli

2.Łódź Bieg Trzech Króli

Bieg_trzech_kroli2W sobotę, 6 stycznia, zaplanowano drugą edycję Biegu Trzech Króli. Choć to impreza młoda stażem, już cieszy się ogromną popularnością – jeszcze przed zamknięciem zapisów, zapełniła się lista dwóch tysięcy uczestników! Start i meta – jak w zeszłym roku – na rynku w Manufakturze.

Trasa Biegu Trzech Króli ma 5 kilometrów i prowadzi z Manufaktury, ulicami Zachodnią/Kościuszki, Zamenhofa do Piotrkowskiej i pl. Wolności, a potem z powrotem na rynek w Manufakturze. Dystans pozwala na udział w biegu nawet tym, którzy nie trenują regularnie, ale Robert Blesiński z biura organizatora biegu przestrzega, by nie bagatelizować tej trasy: - Pamiętajmy, że jest zima, więc same warunki atmosferyczne już są utrudnieniem. Mamy nadzieję, że zeszłoroczny mróz, gdy było -18 stopni, nas w tym roku nie zaskoczy, ale i tak dobry czas będzie sporym wyzwaniem.

Jak pokazują zeszłoroczne doświadczenia i tegoroczne listy uczestników, w biegu wezmą udział zarówno biegacze z doświadczeniem, jak i ci, którzy dopiero rozpoczęli przygodę z tą dyscypliną. Start zaplanowano o godz. 17:00, a najlepsi zawodnicy wbiegną na metę już 15 minut później. Organizatorzy planują, że ostatni dobiegną ok. 17:45.  Warto przyjść do Manufaktury w Święto Trzech Króli, by kibicować biegaczom – każdy sportowiec wie, jak ważny jest doping bliskich i jak fantastycznie motywuje do walki o wyniki!

Po raz pierwszy w Święto Trzech Króli pracować będzie food Cort Manufaktury – zawodnicy i ich bliscy będą mogli odpocząć i nabrać sił przy posiłku. Rozgrzewający bigos i inne smakołyki proponuje też domek gastronomiczny na rynku. Galeria handlowa tradycyjnie tego dnia będzie zamknięta. Otwarte natomiast będą kino, kręgielnia Grakula, lodowisko i restauracje na rynku. Biuro zawodów będzie czynne w piątek (5.01) od godz. 15 do 20 na parterze przy wejściu z rynku Manufaktury obok BIERHALLE  oraz w dniu biegu (6.01) w godzinach 12.30-16.30 –w strefie Food Court na piętrze.

W związku z biegiem od godz. 16 do godz. 18 zostaną wyłączone niektóre ulice w pobliżu Manufaktury. Zaplanowano następujące zamknięcia ulic:
• Ogrodowa – od ul. Gdańskiej do Nowomiejskiej (możliwy będzie skręt w prawo z Ogrodowej w Gdańską dla kierowców jadących od strony ul. Karskiego);
• wschodnia nitka ul. Zachodniej i Al. Kościuszki od ul. Ogrodowej do Mickiewicza;
• utrudniony będzie przejazd poprzeczny przez ul. Piotrkowską – w przecznicach: od ul. Nawrot do ul. Próchnika;
• tramwaje jadące ze wschodu Łodzi przez pl. Wolności będą tam zawracały;
Utrudnienia potrwają do godz. 18.

Harmonogram 2.Biegu Trzech Króli Łódź

    16.30 –zamknięcie biura zawodów
    17.00 - start do biegu na 5 km
    17.15 - powitanie pierwszych zawodników na mecie
    17.45 - zamknięcie trasy biegu
    17.45 - wręczenie nagród na scenie dla zwycięzców kategorii OPEN K i M
    18.00 - dekoracje na scenie zawodników poszczególnych kategorii wiekowych
    18:30 – zakończenie imprezy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież