wtorek, 16 stycznia 2018

Ostatnia aktualizacja:12:15:12 PM GMT

Lokalizacja: Sport Lekkoatletyka Bieg Ulicą Piotrkowską 2017 (foto)

Bieg Ulicą Piotrkowską 2017 (foto)

IMG_5426_kopiujZa nami piętnasty Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Impreza odbyła się w sobotę, 27 maja. Tegoroczny start i meta znalazły się na terenie Parku Staromiejskiego.

Najlepszym zawodnikiem na dystansie 10 km okazała się Kenijczyk Joseph Mumo Mutwanthei (29:33), kolejne miejsca zajęli Zelalem Zelalem z Etiopii (29:35) i Benard Muinde Matheka z Kenii (29:58). Najlepszy polak, Kamil Jastrzębski zajął piąte miejsce (30:05).

Wśród kobiet triumfowała Kenijka Stellah Jepngetich Barsosio (34:20), za nią znalazła się Olena Serdiuk z Ukrainy (34:29) i Christine Moraa Oigo z Kenii (34:33). Czwarte miejsce zajęła Monika Kaczmarek (35:20). Warto odnotować, że najstarsza zawodniczka, Janina Rosińska (rocznik 36) przebiegła trasę w czasie 1:39:05, najstarszy zawodnik zawodów, Bogdan Ścibisz (rocznik 43), natomiast ukończył ją w czasie 1:04:47.