baner_2180x400_px

Lokalizacja: Sport Koszykówka 5. kolejka 38 CNBA (foto)

5. kolejka 38 CNBA (foto)

HO8C7554Za nami już piąta kolejka bieżącej edycji. Jak zwykle emocji na parkiecie nie brakowało. Na uwagę zasługuje występ Michała Rokickiego, który otarł się o triple – double.

Nie ma już niepokonanych drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jako ostatni goryczy porażki zaznali gracze Elbudplastu. Chociaż do przerwy prowadzili oni różnicą 7 punktów, to druga połowa zdecydowanie należała do Multibondu, który wygrał ten mecz obroną, tracąc w III i IV kwarcie łącznie tylko 7 "oczek". W coraz gorszej sytuacji jest natomiast wielokrotny mistrz ligi - zespół Sharks. Rekiny przegrały po raz czwarty w tej edycji (tym razem z Euro Seven) i zamiast walczyć o mistrzowskie pierścienie, wiele wskazuje na to, że będą musieli bronić się przed spadkiem. Niekwestionowaną gwiazdą meczu z Danakiem był Filip Tonkiel (Z Kimś), który zdobył aż 36 punktów. Tabela Superligi zapowiada ogromne emocje w kolejnych tygodniach. Liderów od siódmego zespołu dzieli zaledwie 1 punkt...

W spotkaniu na szczycie grupy A I ligi, Sporto-Medsolver OIL zdecydowanie pokonało Gromar Bad Boys. Wszyscy czekają już na nadchodzące "medyczne derby" - w najbliższej kolejce lekarze ze Sporto zmierzą się z przyszłymi lekarzami, czyli studentami z Uniwersytetu Medycznego, którzy po minimalnej porażce na początku sezonu, zanotowali 4 kolejne zwycięstwa i zapowiadają walkę o awans do Superligi. Kolejnej porażki doznał drugi zespół Basket Squadu. Drużyna, która zazwyczaj przychodzi w pięcioosobowym składzie, tym razem miała "aż" siódemkę graczy, a mimo to zdecydowanie uległa ... "piątce" z BKS LALALILO. Nie do zatrzymania okazał się Marcin Rydlewski (36 punktów).

Druga liga to kolejne zwycięstwa liderów swoich grup - Looney Squadu i Rozjuszonych Leniwców II. Zespoły prowadzone przez Grzegorza Zwolińskiego i Macieja Żaka pewnie zmierzają do rozgrywek play-off, a warto zauważyć, że obaj zgłosili do bieżącej edycji po 2 zespoły (i wszystkie one spisują się świetnie). Znakomite wejście do ligi CNBA notują NaSzybko Team, czyli ekipa, która zaledwie 2 tygodnie temu przystąpiła do rozgrywek. Po inauguracyjnym zwycięstwie, teraz pokonali oni młody zespół ŁKSG aż 76:28 i wyrastają na jednego z głównych kandydatów do awansu. W ostatnim spotkaniu Michał Rokicki zanotował niezwykłą linijkę statystyczną: 10 punktów, 9 asyst, 8 zbiórek, 5 przechwytów, 4 bloki. Te cyfry robią wrażenie.

MVP kolejki w poszczególnych ligach zostali: Filip Tonkiel (Z Kimś) w Superlidze, Marcin Rydlewski (BKS LALALILO) w I lidze, Tomasz Kaźmierczak (Gallowie), a w II lidze wspomniany Michał Rokicki (NaSzybko Team) w III lidze.

W najbliższym tygodniu liga ma przerwę z powodu Uroczystości Wszystkich Świętych. Kolejne mecze już we wtorek 7 listopada, początek jak zawsze o 18:30. Miejscem rozgrywania spotkań jest KS Społem Łódź, przy ul. Północnej 36. Więcej szczegółów na www.cnba.pl.

Organizator: stowarzyszenie CNBA
Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi. Basketzone.pl, Formotiva Pharma Nutrition, Agencja Zet-Kreska, Matshop.pl, All Star Klubokawiarnia, Fundacja MG13, KS Społem Łódź, Radio Eska, ŁZKosz.
Partner techniczny: Spalding