wtorek, 30 maja 2017

Ostatnia aktualizacja:09:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Sport Koszykówka 2 kolejka - 37. CNBA (foto)

2 kolejka - 37. CNBA (foto)

HO8C7520Diversio kandyduje do nagrody fair play za postawę w meczu z Hycom Basket Squadem II. W rewanżu za finał 32 edycji CNBA M-Styl pokonał Elbudplast 48:44. Pierwszą wygraną w historii swoich występów na parkietach I ligi notuje Looney Squad.

W drugiej minucie pierwszej kwarty groźnie wyglądającej kontuzji doznał kapitan Hycom Basket Squad II – Marcin Michalski. Niestety drużyna nie miała zmienników i musiała przez niemalże całe spotkanie grać czterema zawodnikami. Przeciwnicy pokazali, co to znaczy prawdziwa postawa fair play. Od tego momentu, aby walka była wyrównana, jeden z graczy Diversio przez cały czas stał (lub siedział) obok stolika sędziowskiego i nie brał udziału w grze. Ostatecznie Hycom pokonał Diversio 53:44, choć tak naprawdę obydwie drużyny wygrały ten mecz.

Ostatni mecz kolejki w Superlidze nie zawiódł fanów szybkiej koszykówki. Jedna z najbardziej wybieganych drużyn ligi (Elbudplast) podejmowała doświadczonych i utytułowanych graczy M-Stylu. Tym drugim udało się zrewanżować za przegraną w finale Superligi w 2015 roku. Wszystko dzięki dobrej postawie Jacka Kędzi oraz Bartłomieja Szczepaniaka – wspólnie zdobyli oni prawie połowę punktów zespołu. Po drugiej stronie parkietu wyróżnił się Andrzej Kruszyński, były wieloletni zawodnik... M-Stylu. Jego 14 punktów okazało się niewystarczające do końcowego zwycięstwa.

Looney Squad w grudniu cieszył się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, a już w marcu świętuje w niej pierwszą wygraną. Powody do zadowolenia są jeszcze większe, jeśli wziąć pod uwagę klasę przeciwnika. Polska Organizacja Sportowa to drużyna, która w każdym niemal sezonie balansuje na granicy gry w Superlidze. Marek Brzozowski (były gracz Łódzkiego Klubu Sportowego) walnie przyczynił się do końcowej wygranej, zarówno dyrygując w obronie jak i celnie wykańczając akcje zespołu.

ŁDZ Heat pomimo słabego startu (5:16 po I kwarcie) konsekwentnie odrabiali straty i pokonali Quriers 42:40. Adam Rogalski zdobył dla zwycięzców 11 punktów i 14 zbiórek. Po przeciwnej stronie parkietu wyróżnił się najlepszy zawodnik ubiegłej edycji – Radosław Gwadera. Jego 15 zbiórek, 6 bloków i 4 przechwyty to było jednak za mało.

Najlepszym zawodnikiem kolejki został wybrany Tomasz Jurewicz z Ceglaży. W wygranym spotkaniu z Surchem-Brukland zapisał na swoim koncie okazałe double double w postaci 18 punktów i 20 zbiórek. Dołożył do tego także 6 przechwytów, 2 asysty i 1 blok.