czwartek, 26 kwietnia 2018

Ostatnia aktualizacja:04:43:08 PM GMT

Lokalizacja: Muzyka Zapowiedzi wydarzeń Gęsty Kożuch Kurzu w Żarty Żartami

Gęsty Kożuch Kurzu w Żarty Żartami

tgie_chopy_20160207_182327419514 stycznia o godz. 19 w Żarty Żartami wystąpi Gęsty Kożuch Kurzu, a żeby muzyka nie ustała aż do późnej nocy pomoże im DiaBuBu. Muzycy zaserwują istną mieszankę nastrojów, będzie energicznie, nostalgicznie, a nawet romantycznie. Muzyka jest jak najbardziej do tańca, więc zapraszamy wszystkich tancerzy! Cegiełka na organizację wydarzenia: 20 zł (30 zł w dniu imprezy) do nabycia w lokalu.

Gęsty Kożuch Kurzu - Kapela grająca bardzo stare melodie z regionu łęczyckiego. Muzycy są kontynuatorami żywej tradycji, przez ubiegłe lata uczyli się repertuaru i stylu gry ostatnich żyjących mistrzów z okolic Łodzi. W bieżącym roku kapela wygrała konkurs Nowej Tradycji, a wcześniej otrzymała drugie miejsce w Starej Tradycji oraz Basztę na festiwalu w Kazimierzu Dolnym. Obecnie uważana jest za jeden z najbardziej porywających składów grających polską muzykę tradycyjną. Już w krótce będzie można także nabyć ich pierszą płytę.

Skład:
Joanna Gancarczyk - śpiew, basy
Maria Stepień - skrzypce
Marcin Lorenc - skrzypce
Gościnnie:
Kazimierz Nitkiewicz - trąbka
Jakub Korona - baraban

DiaBuBu - Kapela grająca muzykę łowicką oraz rawską. W swoim składzie mają harmonię trzyrzędową, archaiczny polski instrument podobny do akordeonu, z nieco inną techniką gry i bardzo charakterestycznym brzmieniem.

Skład:
Bartosz Puliśnki - harmonia trzyrzędowa
Jakub Stefanowicz - skrzypce
Jakub Korona - baraban

/fot. arch. Plastra - Marcin Siwania

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież