wtorek, 28 lutego 2017

Ostatnia aktualizacja:08:03:06 PM GMT

Lokalizacja: Muzyka Muzyka poważna

Muzyka poważna

Culture Clash w Akademii Muzycznej (foto)

IMG_2652W czwartek, 16 lutego, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi zorganizowano koncert Culture Clash. Jazz&Rock na smyczki -  w aranżacjach Wojciecha Lemańskiego z gościnnym udziałem gitarzysty Jacka Królika.

Kolędy u Jezuitów 2017

koledowanie2016_afiszOd 5 do 15 stycznia zapraszamy do Kościoła oo. Jezuitów (Sienkiewicza 60) na cykl koncertów. W przerwie odbędą się msze święte. Wstęp wolny.

Karnawał de LUXemburg w Teatrze Muzycznym

Kwartet_z_Luxemburga6 stycznia 2017 r. w Teatrze Muzycznym będziemy gościć kwartet wokalny "Hoquetus Ensamble" z Luksemburga oraz Chór Dziecięcy Miasta Łodzi wspomagany łódzkim kwartetem wokalnym. Bilety kosztują: 30, 40 i 50 zł.

Daj się usłyszeć. Startuje Konkurs Kompozytorski Grohman Orchestra

plakat_logo_A_wwwGrohman Orchestra ogłasza Konkurs Kompozytorski. Daj się usłyszeć!. Celem Konkursu „Klasyczna orkiestra – mała forma rozrywkowa” jest skomponowanie utworu dla Grohman Orchestra. Muzycy chcą w ten sposób promować nowe formy kompozytorskie, a jednocześnie wzbogacić swój repertuar.

69. sesja Musica Moderna

musica-moderna-69-plakatW sobotę 3 grudnia 2016 r. rozpocznie się sześćdziesiąta dziewiąta sesja „Musica Moderna”, czyli organizowana od ponad 30 lat przez Akademię Muzyczną w Łodzi seria wydarzeń poświęconych muzyce współczesnej. Organizatorzy zaplanowali kilka koncertów wypełnionych najnowszą twórczością, m.in. łódzkich kompozytorów, wykłady oraz dyskusje. Na sesję zapraszamy w dniach 3 – 8 grudnia do sal koncertowych i wykładowych Uczelni (al. 1 Maja 4, ul. Żubardzka 2a), a także do Filharmonii Łódzkiej (ul. Narutowicza 20/22).

XIX Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis

cantio2016pleyer_300_225Chóralny śpiew rozbrzmiewać będzie w Łódzkim Domu Kultury podczas odbywającego się w dniach 19 – 20 listopada XIX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis. 24 chóry i zespoły wokalne z całej Polski, rywalizować będą w ośmiu odrębnych kategoriach.

Tansman Festival 2016

tansmanW 2016 roku przypada 20-lecie TANSMAN FESTIVAL, którego pierwsza edycja odbyła się w 1996 roku pod patronatem UNESCO, i 30. rocznica śmierci patrona Festiwalu Aleksandra Tansmana. Motywem przewodnim TANSMAN FESTIVAL: Jubileuszu 20-lecia, jest  Muzyka Polska - Odkrycia i Nowości: unikalne i spektakularne rekonstrukcje polskich arcydzieł muzyki XX wieku, ich prapremiery i prawykonania. Celem jubileuszowej edycji jest wzbogacenie dziedzictwa kultury i odkrywanie nieznanych kart jej dwudziestowiecznej historii, poprzez propagowanie nowatorskich dokonań, prezentację dzieł nieznanych, zapomnianych: ukazanie ich rangi w kontekście kultury polskiej i światowej, w dialogu najwybitniejszych artystów, z udziałem historyków i muzykologów zaangażowanych w odkrywanie, rekonstrukcję i wydanie polskich arcydzieł muzyki XX wieku. Jubileusz ukazuje twórczy i oryginalny wkład do światowego dziedzictwa kulturowego przedstawicieli muzyki polskiej.

4. AŻ Festiwal w Akademii Muzycznej w Łodzi

baner_az_festiwalAkademia Muzyczna w Lodzi zaprasza na czwartą edycję AŻ Festiwalu – jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych uczelni. Wspólnie z czołowymi muzykami z kraju i zagranicy, m.in. Adamem Makowiczem, Andreą Tofanellim i Stefanem Plewniakiem, wystąpią młodzi artyści studiujący w łódzkiej Akademii. Dwukrotnie zagra orkiestra symfoniczna, zaprezentują się trzy chóry, Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ, Orkiestra Barokowa i Big Band. Na ich koncerty w ramach AŻ Festiwalu Akademia zaprasza w dniach 19 listopada – 3 grudnia 2016 roku do swojej Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej, słynącej ze znakomitej akustyki.

Final Fantasy w Filharmonii Łódzkiej

finalW niedzielę, 6 listopada o godz. 16 w Filharmonii Łódzkiej usłyszmy A New World: intimate music from Final Fantasy.

Strona 1 z 12