poniedziałek, 21 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Spine /rock/

spineZespół Spine powstał w 2002 roku po rozpadzie grupy Godspell. Gdy z Godspel odszedł wokalista, Czyżol, rozpoczęły się poszukiwania nowego. Na jednej z prób sam Wana, ówczesny gitarzysta zespołu, stanął przed mikrofonem, a jego popisy wokalne przekonały resztę członków zespołu do tego, aby to właśnie on stał się wokalistą nowo formowanego bandu.

Spine wtedy występował trzyosobowym składzie- Paweł "Wana" Łankiewicz- wokal/ gitara, Tomasz "Yaga" Kośka- gitara basowa i Tomasz "Daddy" Adamczyk- perkusja. W takim składzie zespół koncertował oraz nagrał swoje pierwsze demo, pod okiem Mariusza Pikora, w 2003 roku.


Na przełomie 2003 i 2004 roku Tomasz "Riff" Lipiński opuszcza zespół Moutza i dołącza do składu Spine jako gitarzysta. Latem 2004 roku do składu zespołu dołącza Maciej "Mac" Wdowiak, najpierw jako beatboxer, później także jako wokalista. W takim składzie, z nowym materiałem zespół na początku 2005 roku wchodzi do studia Piotra Tyszkiewicza i Miłosza Cicheckiego by nagrać 5 utworów. Materiał zostaje wydany skromnym nakładem jako EP "Nowe Uderzenie" i zostaje wyprzedany na koncertach oraz przez internet. Podczas sesji nagraniowej zespół opuszcza Yaga, a linie basu dogrywają zaprzyjaźnieni z zespołem Wojciech Król oraz Adam "Banan" Banasik. Po krótkich poszukiwaniach basisty do zespołu dołącza Tomasz "George" Rondio.


W ponownie skompletowanym składzie Spine rozpoczyna intensywne koncertowanie, nie tylko w Łodzi i okolicach, ale i całej Polsce. W chwili obecnej zespół kończy nagrania kolejnych utworów, oraz zbiera fundusze na promocję nowego materiału.


Spine jest laureatem wielu nagród na przeglądach i festiwalach rockowych. Do największych osiągnięć zespołu należy zaliczyć:
- Pierwsze miejsce na ogólnopolskim przeglądzie zespołów rockowych "Zderzak" w Zgierzu
- Nagroda Publiczności oraz dla najlepszego wokalisty na ogólnopolskim festiwalu "Rock GeneRacja" w Koszalinie
- Spine wraz z SiStars jako gwiazdy Radia Bis na koncercie, otwierającym nową ramówkę radia, który odbył się na Polach mokotowskich w Warszawie
- Spine kontynuuje po zespole Blue Cafe przewodnictwo muzyczne w akcji "Żyj bez nałogów", będącej pod patronatem Marszałka województwa łódzkiego Stanisława Witaszczyka, prezydenta miasta Jerzego Kropiewnickiego, oraz Komendanta wojewódzkiego Policji
- Odbycie trasy koncertowej po wszystkich Zakładach Karnych w woj. łódzkim
-Supportowanie takich wykonawców jak Blue Cafe, Manaam, Krzysztof "Zalef" Zalewski, Goya i in.

 

Więcej o zespole:
www.spine.com.pl

5 marca Spine wystąpi w Mechanicznej Pomarańczy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież