czwartek, 19 kwietnia 2018

Ostatnia aktualizacja:01:23:43 PM GMT

Lokalizacja: Muzyka Aktualności muzyczne Kapital, Stara rzeka i X-Navi:ET w DOMu (foto)

Kapital, Stara rzeka i X-Navi:ET w DOMu (foto)

029xxWe wtorek, 25 marca o godz. 20 w Klubie DOM zorganizowano imprezę z udziałem projektów: Kapital, Stara Rzeka oraz X-Navi:ET.

KAPITAL. Spotkanie dwóch artystów na co dzień poruszających się w odmiennych stylistykach. Zderzenie dwóch muzycznych światów: psychoaktywnej elektroakustyki budowanej na brzmieniu instrumentów elektronicznych i dźwięków znalezionych oraz ekstremalnej psychodelii opartej na dźwiękach przetworzonej gitary. Ziołek i Iwański pierwszy raz ze sobą współpracowali w ramach bydgosko-toruńsko-poznańskiej grupy Innercity Ensemble, istniejącej od 2011 r. W sierpniu 2013 r. roku nagrali w Borach Tucholskich materiał na pierwszy album Kapital, wydany przez wydawnictwo Bocian Records (marzec 2014). Premiera płytowa CD Kapital "No New Age" zbiegnie się z rozbitą na kilka etapów trasą koncertową w kilkunastu miastach Polski.
kapital0.bandcamp.com

X-NAVI:ET. Rafał Iwański – współzałożyciel i muzyk grupy HATI, łączącej eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Jest też członkiem grup Voices of the Cosmos, PRSZR, Innercity Ensemble i projektu audiowizualnego Aqualuna. Solowo występuje jako X-Navi:Et, w październiku 2013 ukazała się jego druga płyta winylowa "Dead City Voice" (Eter Records / Zoharum). Ten sam materiał został opublikowany także na kasecie (Instant Classic). Zagrał setki koncertów w Europie i USA, także w kooperacji z innymi artystami.
xnaviet.bandcamp.com

		Kapital, Stara rzeka i X-Navi:ET

STARA RZEKA. Kuba Ziołek – muzyk znany z takich grup jak Alameda 3, Hokei, T’ien Lai, Ed Wood, Innercity Ensemble. Występuje solo jako Stara Rzeka, wykorzystuje przetworzone dźwięki gitary elektrycznej w duchu muzyki noise, ambient i psychodelicznej. Debiutancki album Starej Rzeki pt. "Cień chmury nad ukrytym polem" wydany wiosną 2013 r. w wersji kompaktowej (Instant Classic) i na kasecie (Few Quiet People), spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony słuchaczy i mediów.
stararzeka.bandcamp.com

/fot. Anita Andrzejczak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież