środa, 23 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Muzyka Aktualności muzyczne Deep Purple w Atlas Arenie (foto)

Deep Purple w Atlas Arenie (foto)

Deep PurpleLegenda rocka, zespół Deep Purple wystąpił 23 maja w Atlas Arenie. Muzycy prawdopodobnie po raz ostatni zaprezentowali się łódzkiej publiczności, ponieważ krążkiem "inFinite" i trasą koncertową "The Long Goodbye Tour" żegnają się ze sceną.

Zanim jednak nastała oczekiwana godzina 21:10 na scenie pojawiła się kanadyjska formacja Monster Truck. Choć grupa istnieje dopiero od 2009 roku wybrzmiewa klasycznym rockiem z lat 70-80 z domieszką nieco nowszego grunge. Zespół ma na swoim koncie dwie EP-ki: 'Monster Truck' (2010) i 'The Brown' (2011), a także wydane w 2013 roku album 'Furiosity' i w 2016 'Sittin' Heavy'.

Monster Truck

Po trzydziestominutowej przerwie nastał czas na upragnione Deep Purple. Zaczęło się od "Time for Bedlam" z najnowszego krażka, a także "Fireball" i "Bloodsucker". W trakcie koncertu pojawiło się sporo innych kawałków z "InFinite" - „Johnny's Band”, „Birds of Prey”, „The Surprising”. Oczywiście nie mogło zabraknąć nieśmiertelnych "Smoke on the Water", "Hush", "Strange Kind of Woman" czy "Black Night".

Deep Purple jak większość "dinozaurów sceny" są profesjonalistami w każdym calu. Ich występy pozbawione są prawdziwej, chociaż może wydawać się inaczej, improwizacji, każdy element jest prefekcynie wyreżyserowany - od nieśmiertelnych sołowek Dona Aireya, aż do słów wypowiedzianych w stronę publiczności.przez Iana Gilliana.

Deep Purple

Brytyjczycy nie zawiedli publiczności, zaprezentowali kawał solidnego rocka pozbawionego współczesnych naleciałości - muzykę bliższą artystycznej klasyce, niż rozczłonkowanego, trzyminutowego hitu. Przy "najgłośniejszym zespole świata" bawiło się około dziesięc tysięcy publiczności. Na zakończenie pozostaje pytanie - czy na pewno muzycy Deep Purple będą dobrze czuć się na emeryturze, a może za kilka lat usłyszymy ich w trakcie "tournee reaktywacja".

Zobacz także:

- Slash w Atlas Arenie - relacja (foto)

- Judas Priest w Atlas Arenie (foto)

- Power Festival 2016 (foto)

- Impact Festival 2015 (foto)

- Impact Festival 2014 - dzień 2 (foto)

- Impact Festival 2014 - dzień 1 (foto)

- Avenged Sevenfold w Atlas Arenie (foto)


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież