sobota, 26 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Muzyka Aktualności muzyczne Gregory Porter w Wytwórni (foto)

Gregory Porter w Wytwórni (foto)

20170419_Gregory_Porter-8681W środę, 19 kwietnia, w Klubie Wytwórnia wystąpił dwukrotny zdobywcy Grammy, Gregory Porter. Jako support przed amerykańskim jazzmanem zagrał krakowski zespół Fours collective.

Porter urodził się w Kalifornii i wychowywał w Bakersfield - mieście, które było epicentrum country, ale do którego zjeżdżali mieszkańcy Teksasu, Luizjany, Missisipi i Arkansas, przywożąc ze sobą swoją muzykę: jazz, soul, blues, gospel. Pierwsze kroki Porter stawiał w kościele, do którego należała jego matka. Po przeprowadzce do Nowego Jorku śpiewał w lokalnych klubach na Brooklynie.

Gregory Porter

W 2010 roku niezależna wytwórnia Motéma, mająca swoją siedzibę w Harlemie i specjalizująca sie w jazzie i muzyce świata, wydała jego pierwszy album "Water". Dwa lata później ukazuje się krążek "Be Good", ale to "Liquid Spirit" wydany w 2013 dla Blue Note Records zrobił z niego gwiazdę światowego formatu i przyniósł pierwszą nagrodę Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny. "Take Me to the Alley" jest najnowszym albumem tego intrygującego wokalisty.

/fot. Gosia Wojna

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież