środa, 23 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Muzyka Aktualności muzyczne Night Of The Proms 2017 (foto)

Night Of The Proms 2017 (foto)

IMG_3516

Za nami czwarta edycja Night Of The Proms organizowana w Atlas Arenie. W sobotę, 25 marca w Łodzi wystąpili: OMD, Anastacia, Ronan Keating, John Miles, Natalie Choqette, Margaret, oraz Alexandra Arrieche, Il Novecento i Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej. Imprezę tradycyjnie poprowadził Tomasz Kammel.

Night of the Proms zostało stworzone przez dwóch Belgów: Jana Vereecke i Jana Van Esbroecka w 1985 roku. Pierwszy z koncertów odbył się w 1985 roku w Antwerpii i obejrzało go 13 500 widzów. W Łodzi impreza organizowana jest od 2014 roku - na scenie Atlas Areny wystąpili do tej pory m.in. Zucchero, Kim Wilde, Lisa Stansfield, Katie Melua, Coolio, Amy Macdonald, Level 42 czy Simple Minds. W tym roku do grona gości miała dołączyć formacja UB40 - jednakże jej występ nie doszedł do skutku. Z jakiego powodu?Przybyli na koncert fani nie zostali o tym fakcie poinformowani, a media dowiedziały się o tym kilkanaście minut przed imprezą otrzymując rozpiskę wykonawców.

OMD

Nie zmienia to jednak faktu, że kolejny raz NOTP okazał się ciekawą mieszanką muzyki klasycznej  i popu. Na scenie pojawiły się m.in. motyw z Gry o tron, czwarta symfonia Mendelssona, jak i utwory zaproszonych gości - gwiazd. Na początku Margaret z utworami - Thank you very much, potem Anastacia i jej Left outside alone oraz I'm outta love, Ronan Keating i If tomorrow never comes, When you say nothing at all i Life is a rollecoster plus OMD z Maid of Orleans, Sailing on the seven sea of love i Enola gay.

John Miles i Ronan Keating

Do tego nieśmiertelny John Miles i jego Summertime i Music, nieformalny hymn NOTP, Natalie Choquette i dynamiczne wykonane - Habanera, Barber Seville-Funicula i Nessus dorma. W trakcie imprezy nie zabrakło duetów - John Miles z Anastacią wykonał utwór I Belong to you, a z Ronanem Keatingiem Father and son. Na zakończenie tradycyjnie wszyscy wyśpiewali Hey Jude.

Zobacz także:

- Night Of The Proms 2016 (foto)

- Night of the Proms 2015 (foto)

http://plasterlodzki.pl/muzyka/aktualnoci-muzyczne/18501-night-of-the-proms-2017-foto

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież