środa, 23 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Muzyka Aktualności muzyczne Impact Festival 2014 - dzień 1 (foto)

Impact Festival 2014 - dzień 1 (foto)

black_sabbath_20140612_1486340290Po raz trzeci w ogóle, a po raz pierwszy w Łodzi organizowany jest Impact Festival. Gwiazdami poprzednich edycji byli m.in. Red Hot Chilli Peppers, Kasabian, Rammstein, Slayer czy 30 seconds to Mars. W tym roku headlinerami są Black Sabbath i Aerosmith.

W czwartek, 11 czerwca, rozpoczęło się od krótkich występów na scenie B. Najpierw znany z Antyfestu - Killing Silence, potem Cochise z Pawłem Małaszyńskim na wokalu. Na zakończenie - Skillet, obok Alter Bridge najbardziej rozpoznawalna kapela supportująca tegoroczne gwiazdy. Po wpół do piątej nastał czas na... trzygodzinną przerwę, podczas której należało snuć się po terenie, ewentualnie popijać i coś zajadać. Niestety organizatorzy wymyślili sobie, że bilet wstępu nie pozwala na chciażby jednorazowe wyjście z terenu festiwalu - co mogłoby skończyć się np. szybkim zwiedzaniem Łodzi - a należało zadowolić się warszawskimi foodtruckami z często mocno wygórowanymi cenami. Niezależnie czy kupiło się wstęp na scenę b czy też na koncert Black Sabbath. Informacje o tym można było znaleźć mały druczkiem na wejściówce lub na... bramie przed samą halą, czyli kilkadziesiąt metrów od wejścia.

- Miałam w planie pomiedzy koncertami obejrzeć Łódź - skarżyła się Marta z Katowic. - Niestety jestem tu uwięziona do czasu koncertu Ozzy'ego.

Black Sabbath

Zapewne wielu przyjezdnych miało podobne pomysły, które jednak błędną decyzją pokrzyżowali im organizatorzy. I tak Łódź znów niewiele skorzysta na organizacji ogólnopolskiej imprezy. Na szczęście pierwsze zespołu pozostawiły po sobie dość dobre wrażenia i były niezłym przedsmakiem przed tym,  co nas czekało wieczorem a Atlas Arenie. Najpierw krótki support w wykonaniu Reingwolf, potem kontakt z prawdziwą żywą legendą. Black Sabbath przyjechał do naszego miasta głównie ze względu na promocję płyty 13. Dlatego tez w trakcie koncertu można było usłyszeć End Of The Beginning, God Is Dead? i Age Of Reason. Poza tym klasyki z Iron Man, Black Sabbath i Paranoid na czele. Od strony muzycznej zapewne był to niezapomniany wieczór.

Zobacz także:

- Avenged Sevenfold w Atlas Arenie (foto)

- Green Day w Atlas Arenie (foto)

- 30 seconds to Mars w Atlas Arenie (foto) 

- Rammstein zagrali w Atlas Arenie (foto)

- Skunk Anansie w Teatrze Wielkim (foto)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież