plasterkultury

Galeria ZPAP Na Piętrze, Keja Pub, Piotrkowska 217, Przechowalnia, Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej oraz Teatr Wielki w Łodzi to nasi nominowani w kategorii kultowe miejsce.

W 2016 roku nagrodę otrzymał Iron Horse, w 2015 Galeria Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. Eugeniusza Hanemana, w 2014 OFF Piotrkowska, a w 2013 Kino Charlie.

Galeria ZPAP Na Piętrze

Plaster.67

Galeria mieści się w kamienicy przy Piotrkowskiej 86. Charakterystyczne duże okna pozwalają przechodniom podnoszącym ku góry głowy podejrzeć niektóre eksponaty. Dużo ciekawiej ogląda się miasto z pozycji samej Galerii.Od lat Galeria to miejsce Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Łódzki, których twórczość prezentowana jest właśnie w przestrzeni przy Piotrkowskiej. Przy okazji tego miejsce należy wspomnieć również o klatce schodowej wiodącej do lokalu, niestety obecnie zaniedbanej, jednakże – jak to bywa w przypadku łódzkich zabytków – interesującej.

Keja Pub

Plaster.68

Keja Pub to kultowe miejsce mieszczące się przy Kopernika 46. W tawernie niejednokrotnie prezentowane są koncerty spod znaku Yapy, szantów, piosenki turystycznej, żeglarskiej czy aktorskiej, czasami również bluesa i folku. To tutaj również spotyka się Klub Podróżników Keja, jeden a z najprężniej działający tego typu klub w naszym mieście. Keja to klimat – miejsce dla wielbicieli podróży, fal, wspólnego biesiadowania.

DSC_0586

Piotrkowska 217

Plaster.69

Czasami nazywana „małym OFFem”. To dawny kompleks Odlewni Żelaza Józefa Johna z ponad8 000 m2 zapomnianej zabytkowej przestrzeni pofabrycznej. W przestrzeni Piotrkowskiej 217 znajdują się zarówno restauracje, jak i Before Market, KołoWrotki czy Manufaktura Czekolady. 217 to również cykliczne imprezy – Festiwale Street Foodu, Wege, Fit Bazary, Festiwale Kolorów czy Baniek.

Przechowalnia

Plaster.70

Łódzka Piwnica Artystyczna Przechowalnia znajduje się przy 6 sierpnia 5. Miejsce stworzyła Elżbieta Adamiak i Andrzej Poniedzielski. Od kilkunastu lat organizowane są tutaj zarówno koncerty, jak i imprezy kabaretowe. To również tradycyjnie miejsce spotkań studentów, uczestników Festiwalu Szkół Teatralnych. 

Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej

Plaster.71

Studenckie Radio Żak PŁ mieści się przy Alei Politechniki 7. W zeszłym roku obchodził swoje 58 urodziny. Początkowo Żak swoim zasięgiem obejmował jedynie III DS PŁ. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Radio swoją pełną nazwę, czyli: Studenckie Radio Żak zyskało w roku 1974.

e4b4e94ba5b45abbb10f05679c1cd32813aec9025957532

Teatr Wielki w Łodzi

Plaster.72

W 2017 roku obchodziliśmy 50 lat Teatru Wielkiego w Łodzi. Premiera Strasznego dworu Stanisława Moniuszki 18 października 1954 roku, w reżyserii Jerzego Merunowicza i pod batutą Władysława Raczkowskiego była „pierwszym dzieckiem” nowej instytucji (oficjalnie powołanej do życia decyzją Prezydium Rady Narodowej m. Łodzi z dnia 1 lipca 1954 roku) kierowanej przez Sabinę Nowicką – dyrektora naczelnego i Mieczysława Drobnera – kierownika artystycznego. Przez ponad dziesięć lat Opera Łódzka prezentowała swoje premiery operowe i baletowe na scenach Teatru Nowego i Teatru im. S. Jaracza, by w końcu w 1966 roku otrzymać nową nazwę – Teatr Wielki w Łodzi i … nową siedzibę przy placu Dąbrowskiego.


Sposoby głosowania:

Wyślij maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie wpisz „Plastry Kultury”, a w treści podaj nominowanego, na którego głosujesz oraz swoje imię i nazwisko. Uwaga! Każda osoba głosująca mailowo może oddać tylko jeden głos w danej kategorii, może jednak oddać głos na dowolną liczbę kategorii 🙂

UWAGA!! Głosować możecie do 26 lutego, do godz. 23:59.


Zobacz pełen regulamin Plastrów Kultury


WIĘCEJ INFORMACJI O PLASTRACH KULTURY, ZNAJDZIECIE TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cover_photo_2
Zapraszamy na zabOOkowaną piotrkowską!
pokebranie
Wielkie Pokebranie w Łodzi
schron
Zielona Łódź zaprasza do schronów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*