wtorek, 20 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:08:59:30 AM GMT

Lokalizacja: Miasto Zapowiedzi Swapping party - wymień się ciuchami

Swapping party - wymień się ciuchami

20100219_wymieniajsieciuchamiPo raz trzeci organizowana jest ogólnopolska akcja - Swap. Jeżeli chcesz za darmo wymienić się swoimi ciuchami przyjdź dziś, 19 lutego do  klubu muzycznego Kontrasty o godz.17.

 

Co to jest Swap?

Swap – swapping party – to impreza połączona z wymianą ubrań.  W USA swapy istnieją już od lat dziewięćdziesiątych poprzedniego  wieku, ale powoli zyskują coraz większą popularność także w Polsce.  Bywają organizowane w domach, dla wąskiego grona znajomych, albo w lokalach, dla wszystkich, którzy mają ochotę się zabawić. Niezależnie od miejsca i ilości gości, zasada jest taka sama – każdy coś przynosi i każdy z czymś wychodzi.

Idea swapa opiera się na obserwacji, że każdy z nas ma w szafie ubranie, którego z jakiegoś powodu nie nosi. Może to być nieudany zakup, nietrafiony prezent czy coś, co przestało się podobać albo nie pasuje już rozmiarem. Impreza swapowa jest znakomitą okazją, aby pozbyć się takich rzeczy, znajdując im nowego właściciela. Wszystko to bardzo tanio i ekologicznie, bo ubrania nie trafiają na śmietnik, ale w dobre ręce. A potrafią być wśród nich prawdziwe ciuchowe perełki! Dlatego jeśli ktoś ceni sobie oryginalność, swapy są dla niego idealnym rozwiązaniem.

Rodzaje swapów.

Swapy mogą przybierać rozmaite postacie. Kawka i ploteczki kilku przyjaciółek w domu jednej z nich, połączone z wymienianiem się ubraniami, które zalegają na półkach ich szaf to także swap - do niego zachęcamy Was szczególnie. Swapy mogą mieć też bardziej zorganizowany charakter i odbywać się w przestrzeni publicznej: knajpach, lokalach biurowych, szkołach, uczelniach itp.


Jest wiele rodzajów imprez polegających na bezgotówkowej wymianie. Na niektóre rzeczy trzeba przynieść dzień wcześniej, aby zostały wycenione lub zweryfikowane. Jeżeli odzież podlega wycenie, jej właściciel otrzyma żetony, za które będzie mógł zrobić zakupy następnego dnia. Jednak najpopularniejsze są spotkania, podczas których króluje zasada: ciuch za ciuch.

/info.pras.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież