czwartek, 27 lipca 2017

Ostatnia aktualizacja:10:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Miasto Zapowiedzi

Zapowiedzi

Vinylowy SWAP Vol.29

_MG_1935W piątek, 28 lipca w godz. 12-19 w Pop'n'Art odbędzie się 29 vinylowy SWAP. Tym razem w ramach urodzin Łodzi. Wstęp wolny.

594. urodziny Łodzi - informacje

urodzinylodziOd 28 do 30 lipca obcodzimy 594. urodziny Łodzi. W programie znalazły się koncerty w Manufakturze i na Placu Wolności, mnóstwo wycieczek, a także m.in. pikniki, mecz drużyny Gortata i Wojska Polskiego,  a także plenerowy spektakl Teatru Powszechnego.

ETNOkreatywni 3

ETNOKREATYWNIETNOkreatywni 3 jest trzecią odsłoną cieszącego się wielkim zainteresowaniem projektu realizowanego z  sukcesem od 2014 roku przez Fabrykę Sztuki.  W tym roku celem jest przybliżenie kultury lokalnej w jej najbliższym przestrzennym kontekście kultury  łódzkiej, robotniczej, miejskiej. Projekt pokaże wielość zjawisk składających się na łódzki folklor, czy właściwie folklory (a także  folkloryzmy i folkloryzacje), począwszy od tych historycznych, związanych z przemysłową i  wielokulturową tradycją miasta, a skończywszy na współczesnych, budujących złożoną tożsamość jego  mieszkańców. Projekt zakłada zorganizowanie cyklu warsztatów kreatywnych zorientowanych wokół zagadnienia „łódzkości” oraz jej zróżnicowanych konotacji.

Festiwal Baniek Mydlanych i Kolor Fest Łódź przy Piotrkowskiej 217

kolorofest23 lipca na terenie Piotrkowskiej 217 odbędą się dwie imprezy - Kolor Fest Łódź i Festiwal Baniek Mydlanych. Wstęp wolny.

Festiwal Śniadań Świata

sniadaniaFestiwal Śniadań Świata to formuła, która pozwoli zaprezentować restauracjom w strefie Piotrkowska 217 i Before Food Market swoją najlepszą stronę.

Festiwal Kontakt 2017 - informacje

kontaktlodzW dniach 23-29 lipca 2017 roku w Łodzi odbędzie się siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu Kontakt Łódź. Przez tydzień miasto gościć będzie co najmniej 200 wolontariuszy z całego świata, którzy działać będą w obrębie siedmiu stref: help, sport, art, junior, senior, family i 4 cultures.

Wycieczki po zabytkowej siedzibie Akademii Muzycznej w Łodzi

garderoba_amuzPrzez cały lipiec Akademia Muzyczna w Łodzi organizuje cykliczne zwiedzanie swojej głównej siedziby – zabytkowego pałacu Karola Poznańskiego przy ul. Gdańskiej 32. Wycieczki odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek, początek o godzinie 12.00. Są jeszcze wolne miejsca na zwiedzanie 17, 24, 27 i 31 lipca. Rezerwacja miejsc w Biurze Promocji uczelni: telefonicznie 42 662 16 45 lub mailowo: promocja @amuz.lodz.pl. Bilety w cenie: 10 zł i 5 zł.

Kawa i samochody przy Piotrkowskiej 217

kawaisamochodyKawa i samochody to wydarzenie inspirowane ogólnoświatowym cyklem Cars and Coffee. Pierwsza odsłona odbędzie się 15 i 16 lipca na terenie Piotrkowskiej 2017.

Wakacje w Muzeum Animacji Se-Ma-For

Animowane_wakacje_w_Se-ma-forMuzeum Animacji Se-Ma-For zaprasza przez całe wakacje na cykl spotkań dla dzieci i młodzieży -  konkurs "Animowane Wakacje w Se-ma-for" od 14 lipca do 31 sierpnia raz świetlice dla dzieci - "Filmowy ogród", czynną do 31 sierpnia od poniedziałku do piątku.

Strona 1 z 205