środa, 25 kwietnia 2018

Ostatnia aktualizacja:04:43:08 PM GMT

Lokalizacja: Miasto Miejsca Manufaktura Czekolady (foto)

Manufaktura Czekolady (foto)

OTWARCIEPierwsza w Polsce firma, w której czekolada produkowana jest ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca otworzyła lokal w Łodzi przy Piotrkowskiej 217.

Manufaktura Czekolady proponuje Łodzianom czekolady wyrabiane ręcznie z ziaren sprowadzanych z różnych stron świata, między innymi z Ghany , Dominikany czy Ekwadoru. Nuty smakowe wywodzące się z ziarna kakao podkreślane są przez dodatki takie jak imbir, żurawina, kwiat soli morskiej i wiele innych.

Firma jako pierwsza i do niedawna jedyna w Polsce produkuje czekoladę od ziarna, które sprowadzane jest do podwarszawskich Łomianek i tam przechodzi wszystkie procesy, aż do gotowej tabliczki czekolady.

W Manufakturze Czekolady przy Piotrkowskiej 217 odbywają się również warsztaty czekoladowe, na których każdy uczestnik zrobi swoją tabliczkę czekolady oraz dowie się jak ona powstaje od samego ziarenka. Manufaktura Czekolady to miejsce gdzie można napić się gorącej czekolady, stworzyć swoją własną tabliczkę, czy też zakupić prawdziwe, ciemne czekolady z ziaren pochodzących z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież