czwartek, 27 lipca 2017

Ostatnia aktualizacja:10:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Miasto

Specjalne autobusy na urodziny Łodzi

urodzinylodziW najbliższy weekend odbędzie się wiele wydarzeń w ramach 594. urodzin Łodzi.   Dla łodzian, którzy będą świętować razem z nami, przygotowaliśmy specjalne linie autobusowe, które rozwiozą mieszkańców w poszczególne rejony miasta.

Vinylowy SWAP Vol.29

_MG_1935W piątek, 28 lipca w godz. 12-19 w Pop'n'Art odbędzie się 29 vinylowy SWAP. Tym razem w ramach urodzin Łodzi. Wstęp wolny.

Festiwal Baniek Mydlanych przy Piotrkowskiej 217 (foto)

IMG_0245_kopiujW niedzielę, 23 lipca na terenie Piotrkowskiej 217 kolejny raz odbył się Festiwal Baniek Mydlanych. W trakcie imprezy odbywała się zabawa z bańkami. Tysiące baniek w powietrzu, pokazy, strefy dla dzieci, młodzieży i rodziców.

594. urodziny Łodzi - informacje

urodzinylodziOd 28 do 30 lipca obcodzimy 594. urodziny Łodzi. W programie znalazły się koncerty w Manufakturze i na Placu Wolności, mnóstwo wycieczek, a także m.in. pikniki, mecz drużyny Gortata i Wojska Polskiego,  a także plenerowy spektakl Teatru Powszechnego.

ETNOkreatywni 3

ETNOKREATYWNIETNOkreatywni 3 jest trzecią odsłoną cieszącego się wielkim zainteresowaniem projektu realizowanego z  sukcesem od 2014 roku przez Fabrykę Sztuki.  W tym roku celem jest przybliżenie kultury lokalnej w jej najbliższym przestrzennym kontekście kultury  łódzkiej, robotniczej, miejskiej. Projekt pokaże wielość zjawisk składających się na łódzki folklor, czy właściwie folklory (a także  folkloryzmy i folkloryzacje), począwszy od tych historycznych, związanych z przemysłową i  wielokulturową tradycją miasta, a skończywszy na współczesnych, budujących złożoną tożsamość jego  mieszkańców. Projekt zakłada zorganizowanie cyklu warsztatów kreatywnych zorientowanych wokół zagadnienia „łódzkości” oraz jej zróżnicowanych konotacji.

Współczesna Łódzka Kamienica 2017 (foto)

132491_WIZUALIZACJA1Po raz drugi zorganizowano konkurs architektoniczny - Współczesna Kamienica Łódzka. W tym roku polegał on na stworzenie projektu kamienicy narożnej wraz z zagospodarowaniem terenu na obszarze działki przy ul. Sienkiewicza / ul. Orlej.

Festiwal Baniek Mydlanych i Kolor Fest Łódź przy Piotrkowskiej 217

kolorofest23 lipca na terenie Piotrkowskiej 217 odbędą się dwie imprezy - Kolor Fest Łódź i Festiwal Baniek Mydlanych. Wstęp wolny.

#WoodsKreuje jeszcze tylko do końca lipca

Mapa_WoodsKreujeJeszcze tylko do końca lipca można wziąć udział w grze miejskiej WoodsKreuje, odkrywającej kolejne oblicze miasta. Zapraszamy zatem na wycieczkę po Łodzi nowym, drewnianym szlakiem.

Festiwal Śniadań Świata

sniadaniaFestiwal Śniadań Świata to formuła, która pozwoli zaprezentować restauracjom w strefie Piotrkowska 217 i Before Food Market swoją najlepszą stronę.

Strona 1 z 367