sobota, 21 stycznia 2017

Ostatnia aktualizacja:08:40:01 AM GMT

Lokalizacja: Miasto

Plany odkrycia dwóch rzek: Jasienia i Lamusa

Lamus_ParkKilinskiegoDo projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Księżego Młyna i okolic wprowadzono zapisy zezwalające na odtworzenie dwóch fragmentów historycznych łódzkich rzek: Jasienia i Lamusa. To nad tymi strugami ulokowały się największe łódzkie zakłady włókiennicze. Energia uzyskiwana z wartko płynących rzek zasilała pierwsze przędzalnie. Czysta woda była też niezbędna do bielenia i farbowania tkanin.

Pink Lips 2017 - informacje

pinklipsRak Szyjki Macicy dotyczy 1,4 mln kobiet na całym świecie. Każdego roku ponad 500 tys. pacjentek słyszy diagnozę " RSM". Około 300 tysięcy umiera. W Polsce co roku rozpoznanie raka szyjki macicy słyszy ponad 3300 kobiet. Co druga chora kobieta umiera.

Łódzkie Game Jam 4

lgj4Od 20 do 22 stycznia w Wi-Mie organizowany będzie Łódzki Game Jam 4.

Łódź Street Food Festival vol XIII - 3 urodziny

streetfood13

Wielkimi krokami zbliżają się 3. urodziny największego w Łodzi festiwalu ulicznego jedzenia. Już 21-22 stycznia szykuje się najsmaczniejszy weekend w mieście. Strefa Piotrkowska 217 po raz trzynasty zaprasza na największą ucztę w ramach Łódź Street Food Festival! Jak zwykle  nie zabraknie kuchni całego świata serwowanych w streetowym wydaniu! Po raz pierwszy do wydarzenia dołącza jego młodszy brat – Before Food Market, czyli street food pod dachem.

Moto Weteran Bazar - styczeń 2017

IMG_0044

Tradycyjnie w styczniu Moto Weteran Bazar organizowany jest na terenach przed nową Halą Wystawienniczą EXPO, a także w samej hali i w hali przy ul. Stefanowskiego 30. impreza rozpocznie się 21 stycznia o godz. 8 potrwa osiem godzin. Bilet wstępu wynosi 17 zł. Bilet uprawnia do wstępu na giełdę oraz wszystkie imprezy towarzyszące. Dzieci do lat 14 - wstęp bezpłatny.

XXII Bal Królewski Bractwa Kurkowego (foto)

_MG_4983Za nami XXII Bal Królewski Bractwa Kurkowego. Tradycyjnie podczas uroczystości intronizowało nowego Króla Kurkowego.

VIII edycji projektu „Zbudujmy razem serce”

25wospJuż po raz ósmy SKN Inwestor zapraszam serdecznie na akcję "Zbudujmy razem serce".

Ferie w Łodzi 2017 - informator

ferie_wwwsxchu

Od 16 stycznia przez kolejne dwa tygodnie w Łodzi odbywać się będą ferie. Poniżej prezentujemy informator dotyczący miejskich imprez.

WOŚP 2017 w Łodzi - informator

wosssp15 stycznia 2017 r. w całej Polsce po raz dwudziesty piąty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w Łodzi imprezy odbywać się będą w kilku miejscach. Najważniejsze wydarzenia odbędą się w Manufakturze i na ulicy Piotrkowskiej, Specjalnie dla was przygotowaliśmy wciąż aktualizowaną ściągawkę. Dzięki niej dowiecie się, gdzie i o której warto pójść.

Strona 1 z 335