czwartek, 14 grudnia 2017

Ostatnia aktualizacja:08:59:31 PM GMT

Lokalizacja: Literatura Zapowiedzi literackie Krakowski Salon Poezji w Łodzi

Krakowski Salon Poezji w Łodzi

krakowskisalonZapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi. Tym razem tematem będzie Szekspir – Wielkie role Iry Aldridge’a. Spotkanie odbędzie się 5 listopada o godz. 12:30 w Muzeum Miasta Łodzi. Wstęp: 5 zł. Bilety do kupienia w kasie Teatru Nowego (ul. Zachodnia 93) i online.

Wprowadzenie: Katarzyna Jasińska

Czytają:
Maria Gładkowska – sonety
Mirosław Oczkoś – fragmenty esejów Jana Kotta z książki „Szekspir Współczesny”

Fragmenty dramatów „Ryszard III”, „Makbet” i „Otello” przeczytają aktorzy Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi:
Monika Buchowiec – Lady Anna, Lady Makbet, Desdemona
Dariusz Kowalski – Otello
Mariusz Siudziński – Ryszard III
Bartosz Turzyński – Makbet

Instrumetny perkusyjne: Julianna Siedler-Smuga
Opieka artystyczna: Jacek Orłowski

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, w wybraną niedzielę, o godzinie 12:30. W Salonie spotkają się zarówno aktorzy Teatru Nowego jak i innych łódzkich teatrów oraz, gościnnie, wybitne postaci sceny z całej Polski. Czytaniu poezji towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu studentów i wykładowców Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Łódzki Salon zagości w różnych miejscach, m.in. Muzeum Sztuki, Muzeum Miasta Łodzi, Akademii Muzycznej, Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych oraz Radiu Łódź, które zadeklarowało retransmisje Salonu na antenie w niedzielne wieczory po spotkaniach oraz następujące poniedziałki.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież