czwartek, 14 grudnia 2017

Ostatnia aktualizacja:08:59:31 PM GMT

Lokalizacja: Literatura Wydarzenia XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi - dzień 5 (foto)

XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi - dzień 5 (foto)

IMG_2891Za nami piąty dzień XI Festiwalu Puls Literatury w Łodzi. W południe w SP nr 29 odbyło się spotkanie z Zuzanną Orlińską, a w Domu Literatury Tematyczny Turniej Recytatorski.

Po 18 przy Roosevelta 17 mogliśmy wysłuchać muzycznego performance Michała Witkowskiego z udziałem Adama Hajzera. Po nim odbył się wernisaż, a także rozstrzygnięcie konkursu na małą formę komiksową "Conrad - komiks". Jury w składzie: Magdalena Lachman, Agnieszka Sowała-Kozłowska (przewodnicząca), Marcin Bałczewski (sekretarz), Mikołaj Mirowski, Piotr Kasiński i Marek Zalibowski postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: I nagroda (3000 zł): Jarosław Sępek za komiks pt. „Umarł Józef Korzeniowski”; II nagroda (2000 zł): Jan Mazur i Tomasz Zych za komiks pt. „Powrót”; III nagroda (1000 zł każda): Grzegorz Weigt za komiks pt. „Podróż Nan-Shan”; Aleksander Bednarski za komiks pt. „Camp Patna”; Wyróżnienia (po 500 zł każde): Grzegorz Janusz i Tomasz Niewiadomski za komiks „Ciemność”; Maciej Jasiński i Łukasz Godlewski za komiks pt. „Opowieść niepokojąca”.

Po nim zorganizowano spotkanie z tłumaczem Leszkiem Engelkingiem i książką  Frederico Garcia Lorca "Gips i jaśmin". Na zakończenie zaprzentowano filmy Wojciecha Bruszewskiego.

Spotkanie z tłumaczem Leszkiem Engelkingiem

Program - 28 listopada, wstęp wolny

DZIEŃ RUMUŃSKI
Dom Literatury w Łodzi ul. Roosevelta 17

17:00-18:00 Wiedz, że coś się dzieje! – Nowa Fala Rumuńskiej Animacji; słowo wstępne Piotr Kardas
18:00-19:30 Emil Cioran / poza system; panel dyskusyjny z udziałem Krzysztofa Matuszewskiego, Marka Bieńczyka i Krzyszofa Siwczyka – prowadzenie Zuzanna Markiewicz
19:30-20:30 Spotkanie autorskie z Varujanem Vosganianem laureatem Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus – prowadzenie Justyna Sobolewska (tłumaczenie z angielskiego Aleksandra Kumycz-Ochęcka)
20:30-21:00 Rumuńska awangarda poetycka; rozmawiają: Jakub Kornhauser i Maciej Melecki
21:00-22:00 Tune – koncert

Zobacz także:

- XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi - dzień 4 (foto)

- XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi - dzień 3 (foto)

- XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi - dzień 2 (foto)

- XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi - dzień 1 (foto)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież