wtorek, 22 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Literatura Prezentacje autorów

Prezentacje autorów

Joanna Małgorzata Przybylska - sylwetka poetki (wywiad)

18080Joanna Małgorzata Przybylska – Mieszka w Łodzi od zawsze. Nieco chaotyczna i roztrzepana, ale niezwykle utalentowana. Laureatka wielu konkursów poetyckich. Niedawno wydała swój debiutancki tomik poezji.

Michał Murowaniecki - sylwetka poety (wywiad)

murowaniecki_-_fot._d._figiel

Michał Murowaniecki - rocznik 1982. Autor dwóch tomów poezji, a także wielbiciel rugby. To kolejna osoba prezentowana w naszym cyklu literackim.

Justyna Fruzińska - sylwetka poetki (wywiad)

luk2Łódzka poetka, Justyna Fruzińska.  Rocznik 1984. Tłumaczka z hebrajskiego i angielskiego. Laureatka wielu konkursów m. in. na prozę poetycką. 

Rafał Gawin - sylwetka poety (wywiad)

Rafa_Gawin2Rafał Gawin - wyróżnia się nie tylko wzrostem, ale także energią, która ujawnia się w nim w każdej chwili. Poeta związany z internetem, a także łódzkimi Arteriami i do niedawna z Biurem Literackim.

Joanna Lech - sylwetka poetki (wywiad, wideo)

jlech.jpgChociaż Joanna Lech nie urodziła się ani nie mieszka w Łodzi jej związek z naszym miastem jest duży. To tutaj rozpoczęła "dojrzałą" karierę literacką - została laureatką konkursu im. J. Bierezina. W tym roku zajęła najwyższe miejsce w konkursie im. K.K. Baczyńskiego, wcześniej  łódzkie Arterie wydały jej debiutancki tomik pt. "Zapaść".

Robert Rutkowski - sylwetka poety (wywiad)

fotoRocznik 78. Autor trzech tomików poezji. Poeta czerpiący z tradycji, kultury. W naszym cyklu prezentacji łódzkich twórców przedstawiamy Roberta Rutkowskiego. 
  
  

Izabela Kawczyńska - sylwetka poetki (wywiad)

IKTym razem prezentujemy sylwetkę łódzkiej (do niedawna) poetki, Izabeli Kawczyńskiej. Autorki dwóch tomików poezji, antykwariuszki, laureatki znaczących konkursów literackich. Specjalizuje się w poezji konfesyjnej.

Piotr Gajda - sylwetka poety (wywiad)

Piotr_Gajda_fot_arch_autoraPiotr Gajda - ostatnimi czas jeden z najczęściej nagradzanych poetów naszego województwa. Zainteresowany duchowością w świecie, w którym wszyscy gdzieś pędzą.

Krzysztof Kleszcz - sylwetka poety

Krzysztof_Kleszcz

Krzysztof Kleszcz - ojciec, mąż, poeta, nauczyciel. Sylwetką pisarza z Tomaszowa Mazowickiego rozpoczynamy cykl prezentacji twórców z naszego województwa.