poniedziałek, 25 lipca 2016

Ostatnia aktualizacja:10:26:49 AM GMT

Lokalizacja: Literatura

Salon Ciekawej Książki 2016 - informacje

baner_300x179_3_2Kolejna edycja jednej z największych imprez dedykowanych branży wydawniczej i miłośnikom literatury odbędzie się w dniach 18 – 20 listopada br. Każdego roku Salon wzbogacany jest o nowe, ciekawe elementy, prezentujące trendy we współczesnej literaturze, nowości wydawnicze oraz zachęcające do czytania. W 2016 roku SCK zostanie rozszerzony o strefę książek popularno-naukowych, strefę e-czytania oraz Salon Małych i Ambitnych Wydawnictw.

Jedno miasto - jedna biblioteka

bibliotekajednaDziałania, które zrealizowaliśmy w ramach projektu Biblioskan, przyniosły pozytywne skutki. Opracowania i raporty przygotowywane i publikowane przez Fundację przyczyniły się do rozpoczęcia dialogu o przyszłości łódzkich bibliotek publicznych, a nasze rekomendacje w zakresie centralizacji zarządzania bibliotekami publicznymi przyczyniły się do powstania nowej koncepcji bibliotekarstwa w Łodzi.

Konkursy Festiwalu Puls Literatury w Łodzi

pulslitDom Literatury i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi po raz kolejny organizują konkursy w ramach Festiwalu Puls Literatury w Łodzi.

III Ogólnopolski Konkurs Na Małą Formę Dramatyczną

pulslitDom Literatury i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi po raz trzeci organizują Konkurs Na Małą Formę Dramatyczną. Pula nagród w tym roku wynosi 5 tys. zł.

Spotkanie z Tomaszem Kaźmierowskim

podroze24 czerwca o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się spotkanie z Tomaszem Kaźmierowskim, współautorem książki "Podróże z kwasem, garbnikiem i słodyczą".

Dzień Reymonta 2016

IMG_858118 czerwca o godz. 13 w Łodzi rozpocznie się Dzień Reymonta, który promuje i popularyzuje Łódź i województwo poprzez wybitnego pisarza, laureata literackiej nagrody Nobla – Władysława Reymonta.

Spotkanie z Piotrem Milewskim

milewskiW środę, 15 czerwca o godz. 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki rozpocznie się spotkanie z Piotrem Milewskim i rozmowa o książce Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia. Poza tym odbędzie się pokaz zdjęć i japoński poczęstunek. Wstęp wolny.

Spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem

kreml_plakatKolejne spotkanie z cyklu Czytam więc jestem odbędzie się już 13 czerwca(poniedziałek) o godzinie 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki. Gościem będzie Wacław Radziwinowicz, wieloletni korespondent Gazety Wyborczej w Moskwie. Porozmawiamy o książce Crème de la Kreml. Wstęp na spotkanie wolny.

Bardzo Mała Literacka 2016

bmlPodczas czerwcowej Bardzo Małej Literackiej „W świecie literatury skandynawskiej – Pippi, Emil, dzieci z Bullerbyn i… Muminki” pochylimy się nad fenomenem skandynawskiej literatury dla dzieci. Wraz z bohaterami Astrid Lindgren przeniesiemy się w czasy bez telewizorów, komputerów i internetu.

Strona 1 z 120