poniedziałek, 26 września 2016

Ostatnia aktualizacja:06:16:22 AM GMT

Lokalizacja: Literatura

Obrazki z czasów PRL Andrzeja Klima w Poleskim Ośrodku Sztuki

Klim_plakatKolejne spotkanie z cyklu Czytam więc jestem odbędzie się już 28.09 (środa) o godzinie 18.00. Gościem Poleskiego Ośrodks Sztuki będzie Andrzej Klim, dziennikarz i redaktor (pracował m.in. dla „Gazety Wyborczej” i „Newsweeka”). Historyk sztuki i archiwista. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych oraz Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, a także studiów doktoranckich na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W czasie spotkania, które poprowadzi Paweł Sobczak, porozmawiamy o książce Jak w kabarecie. Obrazki z czasów PRL. Wstęp na spotkanie wolny. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz slajdów.

Konkursy Literackie Centauro

okgornaGrupa literacka "Centauro" informuje, że dnia 5 października 2016 r. upływa termin nadsyłania prac na konkursy literackie tematyczne pt. "Najważniejsze",; "Planeta nr 9" oraz "Ostatnia szansa".

Mała Literacka: Kobiety Witkacego / Małgorzata Czyńska

kobietywZapraszamy po wakacjach na kolejne spotkanie Małej Literackiej. Tym razem odwiedzi nas Małgorzata Czyńska ze swoją książką „Kobiety Witkacego".

Spotkani z Hanną Krall w Teatrze Nowym

_tochman_20151214_1489754909Teatr Nowy wspólnie z Fundacją Trzeci Wymiar Kultury inauguruje Rozmowy nieobojętne-cykl spotkań z udziałem publiczności dedykowany najważniejszym postaciom – świadkom, uczestnikom, projektantom i wizjonerom XX i XXI wieku. Uczestnikami spotkań będą artyści, pisarze, naukowcy, ale też bohaterowie i świadkowie zdarzeń ważnych dla współczesnej historii, postaci z pierwszych stron gazet i pozostający w cieniu, słowem ci, którzy niosą ze sobą pasjonującą opowieść o własnym losie, w której może przejrzeć się właściwie całe pokolenie. Nade wszystko jednak humaniści. Ci, którzy być może nie uświadamiają sobie, że ich opowieść to również lekcja tego, co najważniejsze.

Spotkanie z Justyną Sobolewską (foto)

IMG_2641W czwartek, 22 września w Domu Literatury w Łodzi zorganizowano spotkanie z Justyną Sobolewską. Poprowadził je Maciej Robert.

Kapitularz 2016 - informacje

kapitualrzJuż za kilka dni na fanów fantastyki w przeróżnych odmianach czeka nie lada gratka, gdyż wielkimi krokami zbliża się Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2016! Impreza odbędzie się w dniach 23-25 września.

Spotkanie z Justyną Sobolewską

sobolewskaW czwartek, 22 września o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się spotkanie z Justyną Sobolewską. Poprowadzi je Maciej Robert.

Mały Książkomania 2016 - wrzesień

malyksiazkomaniakDK 502 zaprasza do udziału w spotkaniu autorskim oraz grze miejskiej. Wakacje za nami, ale dla nas dobra zabawa wcale się nie kończy. Na Książkomaniaków czeka jeszcze szereg spotkań autorskich i imprez.

Bardzo Mała Literacka: Każdy jest Anią – Ania z Zielonego Wzgórz

BML16-plakat

Czy jedna z najpopularniejszych powieści dla dziewcząt wciąż zachwyca? Czy współczesne dziewczynki mogą utożsamić się z bohaterką Lucy Maud Montgomery? Sprawdzimy, jak uczyło się w szkole w Avonlea i żyło w małym miasteczku. Czy marzenia dzieci sprzed ponad 100 lat różnią się od marzeń dzisiejszych dzieci. Spróbujemy wcielić się w postać Ani i odegrać najciekawsze sceny z jej niezwykle barwnego życia. Porozmawiamy o szkolnej dyskryminacji i przezywaniu. Spróbujemy wymyślić nowe przygody i postawimy przez rudowłosą dziewczynką nowe wyzwania.

Strona 1 z 122