sobota, 22 października 2016

Ostatnia aktualizacja:06:38:39 PM GMT

Lokalizacja: Literatura

Spotkanie z Joanną B. Michlic

MIchlic_plakatPrzed nami kolejna odsłona cyklu Czytam więc jestem. W najbliższy poniedziałek 24.10. o godzinie 18.00 spotkamy się w Poleskim Ośrodku Sztuki z Joanna B. Michlic. Porozmawiamy o książce „Obcy jako zagrożenie. Obraz Żyda w Polsce od roku 1880 do czasów obecnych".  spotkanie poprowadzi Grzegorz Ignatowski.

Spotkanie z Marcinem Kydryńskim w Domu Literatury (foto)

IMG_5291W czwartek, 20 października w Domu Literatury zorganizowano spotkanie z Marcinem Kydryńskim wokół jego książki "Biel. Notatki z Afryki". Poprowadziła je Agnieszka Cytacka.

Witold Sułkowski i "Tygiel Kultury" w Domu Literatury (foto)

IMG_5216W środę, 19 października w Domu Literatury w Łodzi zorganizowano promocję jubileuszowego numeru  numeru "Tygla Kultury" pt. Było nie było z udziałem redaktorów Zbigniewa Nowka i Andrzeja Strąka. Prócz tego odbyła się promocja książki Witolda Sułkowskiego pt. "Eksperyment wolność. Utwory wybrane" z udziałem Anny Sułkowskiej i zaproszonych gości.

Spotkanie z Piotrem Milewskim

MILEWSKI_plakat21 października o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Czytam, więc jestem Poleskiego Ośrodka Sztuki. Będziemy ponownie gościć Piotra Milewskiego, który opowie nam bliżej o swojej podróży koleją Transsyberyjską. Oprócz rozmowy o książce Transsyberyjska. Drogą Żelazną przez Rosję i dalej zaprosimy Państwa do obejrzenia zdjęć z wyprawy. Wstęp wolny.

Spotkanie z Marcinem Kydryńskim w Domu Literatury

bielW czwartek, 20 października o godz. 17:30 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się spotkanie z Marcinem Kydryńskim wokół jego książki "Biel. Notatki z Afryki". Wstęp jest bezpłatny.

Witold Sułkowski i "Tygiel Kultury" w Domu Literatury

sulkowskiW środę, 19 października o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się promocja jubileuszowego numeru  numeru "Tygla Kultury" pt. Było nie było z udziałem redaktorów Zbigniewa Nowka i Andrzeja Strąka.

Mała Literacka Perform: Sprawa Gorgonowej / Jolanta Janiczak

gorgonMała Literacka Performatywnie prezentuje czytanie sztuki Jolanty Janiczak Sprawa Gorgonowej, która otrzymała Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną 2016. Sztukę wyreżyserowaną przez Darię Wiktorię Kopiec z muzyką na żywo autorstwa Natalii Czekały przeczytają aktorzy Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi: Monika Buchowiec, Malwina Irek, Joanna Król, Mirosława Olbińska, Michał Bieliński, Wojciech Droszczyński, Michał Kruk, Krzysztof Pyziak i Sławomir Sulej.

Wspominając ludzi “Kultury” w Domu Literatury (foto)

IMG_4322

Zakończył się czterodniowy projekt upamiętniający 70 lat Instytutu Literackiego w Paryżu.

Targi niszowych wydawnictw

forum_modej_literatury_20130713_168647498415 i 16 października w godz. 11-17 zapraszamy do Domu Literatury w Łodzi na Targi niszowych wydawnictw. Wstęp jest bezpłatny.

Strona 1 z 125