środa, 31 sierpnia 2016

Ostatnia aktualizacja:07:15:51 AM GMT

Lokalizacja: Literatura

Narodowe Czytanie Quo vadis w Łodzi

quovadis3 września, w sobotę, cała Polska czytać będzie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Po raz piąty w akcję włącza się także Łódź. W naszym mieście odbędą się trzy wydarzenia - organizowane przez wydział kultury, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Piłsudskiego i  Łódzka Kolej Aglomeracyjna oraz Teatr Mały.

Spotkanie z Arkadiuszem Kremzą (foto)

IMG_9442

W czwartek, 25 sierpnia w Domu Literatury w Łodzi zorganizowano spotkanie ze śląskim poetą, Arkadiuszem Kremzą. Poprowadził je Rafał Gawin.

Poezjomat w OFF Piotrkowskiej (foto)

IMG_9397Do końca października na terenie OFF Piotrkowskiej, od strony bramy przy głównej ulicy Łodzi, stać będzie poetycka tuba - Poezjomat. Usłyszeć w niej możemy wiersze polskich i czeskich współczesnych poetów.

Gakkon 3 - informacje

gakkon3Od 26 do 28 sierpnia w ZSO nr 1 przy Czajkowskiego 14 odbędzie się trzecia edycja konwentu Gakkon rozgrywanego w tym roku w konwencji superbohaterów. Gakkon 3: Zlot Superbohaterów, roboczo zwany przez nasze najlepsze jednostki dowodzenia i wywiadu - G3.

Poezjomat w OFF Piotrkowskiej

poezjomat23 sierpnia na terenie OFF Piotrkowskiej stanie poetycka tuba - Poezjomat. Usłyszymy w nim wiersze polskich i czeskich współczesnych poetów.

Narodowe Czytanie Quo vadis w Łodzi

quovadis3 września, w sobotę, cała Polska czytać będzie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Po raz piąty w akcję włącza się także Łódź. W tym roku na wspólnym czytaniu, wszyscy chętni, spotkają się w Muzeum Kinematografii. Miejsce wybrane nieprzypadkowo, bo Muzeum przygotowało, z okazji Roku Sienkiewiczowskiego,  obszerną wystawę „Sienkiewicz sfilmowany”, prezentującą sylwetkę laureata literackiej Nagrody Nobla, autora „Trylogii”, „Quo vadis” i „W pustyni i w puszczy”.

Igrzyska Wolności 2016 - informacje

igrzyskawolnosciIgrzyska Wolności to interdyscyplinarne, unikalne w skali kraju, wydarzenie którego zasadniczym celem jest spotkanie ludzi ciekawych świata i głodnych nowych idei. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 20-22 października. Wśród gości znalazła się m.in. pisarka Oksana Zabużko.

Kapitularz 2016 - informacje

kapitularzWielkimi krokami zbliża się wrzesień a wraz z nim, jak co roku, Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz. Ta odbywająca się regularnie od 2012 roku impreza przyciąga do Łodzi fanów literatury, filmu gier i muzyki, jednym słowem – kultury.

Salon Ciekawej Książki 2016 - informacje

baner_300x179_3_2Kolejna edycja jednej z największych imprez dedykowanych branży wydawniczej i miłośnikom literatury odbędzie się w dniach 18 – 20 listopada br. Każdego roku Salon wzbogacany jest o nowe, ciekawe elementy, prezentujące trendy we współczesnej literaturze, nowości wydawnicze oraz zachęcające do czytania. W 2016 roku SCK zostanie rozszerzony o strefę książek popularno-naukowych, strefę e-czytania oraz Salon Małych i Ambitnych Wydawnictw.

Strona 1 z 120