czwartek, 30 czerwca 2016

Ostatnia aktualizacja:09:49:04 AM GMT

Lokalizacja: Literatura

III Ogólnopolski Konkurs Na Małą Formę Dramatyczną

pulslitDom Literatury i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi po raz trzeci organizują Konkurs Na Małą Formę Dramatyczną. Pula nagród w tym roku wynosi 5 tys. zł.

Spotkanie z Tomaszem Kaźmierowskim

podroze24 czerwca o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się spotkanie z Tomaszem Kaźmierowskim, współautorem książki "Podróże z kwasem, garbnikiem i słodyczą".

Dzień Reymonta 2016

IMG_858118 czerwca o godz. 13 w Łodzi rozpocznie się Dzień Reymonta, który promuje i popularyzuje Łódź i województwo poprzez wybitnego pisarza, laureata literackiej nagrody Nobla – Władysława Reymonta.

Spotkanie z Piotrem Milewskim

milewskiW środę, 15 czerwca o godz. 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki rozpocznie się spotkanie z Piotrem Milewskim i rozmowa o książce Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia. Poza tym odbędzie się pokaz zdjęć i japoński poczęstunek. Wstęp wolny.

Spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem

kreml_plakatKolejne spotkanie z cyklu Czytam więc jestem odbędzie się już 13 czerwca(poniedziałek) o godzinie 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki. Gościem będzie Wacław Radziwinowicz, wieloletni korespondent Gazety Wyborczej w Moskwie. Porozmawiamy o książce Crème de la Kreml. Wstęp na spotkanie wolny.

Bardzo Mała Literacka 2016

bmlPodczas czerwcowej Bardzo Małej Literackiej „W świecie literatury skandynawskiej – Pippi, Emil, dzieci z Bullerbyn i… Muminki” pochylimy się nad fenomenem skandynawskiej literatury dla dzieci. Wraz z bohaterami Astrid Lindgren przeniesiemy się w czasy bez telewizorów, komputerów i internetu.

Literacka Strefa Kibica 2016

euro2016Od 12 do 21 czerwca w Domu Literatury w Łodzi organizowana będzie Literacka Strefa Kibica. W programie - akcja bookcsrossing, konkursy literackie, a także spotkania m.in. z Tytusem Żalgirdasem, autorem zbioru wierszy "MITYfikacje" (2016) i Krzysztofem Gryko, autorem książki poetyckiej "rezonans" (2016).

Spotkanie z Ranem Dasquptą

delhiW poniedziałek, 13 czerwca o godz. 18 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się spotkanie z brytyjskim pisarzem, Ranem Dasguptą wokół jego najnowszej książki wydanej po polsku pt. "Delhi". Spotkanie poprowadzi Michał Lachman.

Wymiana książek dla dzieci // Z Górnej półki

wymiana_ksiazekZ pewnością macie w domu książki, z których Wasze pociechy już „wyrosły”, a które są jeszcze  w dobrym stanie. Przynieście je do Ośrodka Kultury Górna w piątek i w sobotę – 10 i 11 czerwca. Na zielonej trawce, na kocykach i matach, w miłej rodzinnej atmosferze będzie można przekazać innym, małym i dużym czytelnikom, przeczytane już książki. Oczywiście będzie to też okazja do pozyskania nowych lektur dla swoich milusińskich.

Strona 1 z 119