wtorek, 24 maja 2016

Ostatnia aktualizacja:07:40:09 PM GMT

Lokalizacja: Literatura

Janusz L. Wiśniewski w EMPIKu (foto)

IMG_301020 maja o 18 wszyscy fani Janusza L. Wiśniewskiego mogli spotkać się z nim w empiku w Manufakturze i zadać mu pytania. Dla tych, którzy nie wiedzą jest to autor takich publikacji jak „Zespoły napięć”, „Bikini”, czy „Na fejsie z moim synem”. Największą sławę przyniósł mu jednak jego debiut pisarski „Samotność w sieci”. Na podstawie tej książki powstał film i serial telewizyjny emitowany na TVP.

Bardzo Mała Literacka

BML16-760x360-mitygreckieMała Literacka Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza na kolejną Bardzo Małą Literacką, którą poświęcimy mitom greckim dla dzieci.

Robert Dudek w Domu Literatury (foto)

IMG_7983W czwartek, 19 maja w Domu Literatury zorganizowano spotkanie z Robertem Dudkiem wokół jego najnowszej książki pt. "13 róż". Powieść opowiada o nadziei i miłości. To ciekawa opowieść o o uczuciu, które buduje, które ma największy wpływ na rzeczywistość.

Kacper Bartczak nominowany do Gdyni

Bartczak_Wiersze_organiczne19 maja ogłoszono listę nominacji do Nagrody Literackiej Gdynia. Wśród nich znajdują się "Wiersze organiczne" Kacpra Bartczaka wydane przez Dom Literatury w Łodzi. Warto dodać, że książkę nominowano do tegorocznego Silesiusa.

Mała Literacka: Zbigniew Mentzel

spadajacy-noz_760x360Zbigniew Mentzel – autor głośnej powieści Wszystkie języki świata (finalistka Nagrody Literackiej Nike za rok 2005) na kolejną książkę – jeśli nie liczyć jego dociekliwych rozmów z Leszkiem Kołakowskim (Czas ciekawy, czas niespokojny) – kazał nam czekać dziesięć lat. Teraz o swojej nowej książce Spadający nóż w Małej Literackiej porozmawia z Agnieszką Cytacką.

Seryjni poeci w Domu Literatury (foto)

IMG_7945We wtorek, 17 maja w Domu Literatury zorganizowano kolejne spotkanie z Seryjnymi Poetami. Tym razem bohaterami wieczoru byli Tomasz Bąk, Szczepan Kopyt i Adam Wiedemann. Prowadzenie - Rafał Gawin.

Ewa Kuryluk i Agnieszka Drotkiewicz w Poleskim Ośrodku Sztuki

plakat_kurylukiPrzed nami kolejna odsłona cyklu Czytam więc jestem. W najbliższy czwartek, 19 maja o godzinie 18 spotkamy się w Poleskim Ośrodku Sztuki z Ewą Kuryluk i Agnieszką Drotkiewicz; porozmawiamy o książce Manhattan i Mała Wenecja. Spotkanie poprowadzi Marta Zdanowska.

Bibliotekarz na chodzie

Sienkiewicz_po_lodzku_2016Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi zaprasza 18 maja o godz. 12:30 na IV edycję spaceru z cyklu Bibliotekarz na chodzie. W nawiązaniu do Roku Henryka Sienkiewicza odbędzie się on pod hasłem Sienkiewicz po łódzku. Uczestnicy przekonają się jak w nieszablonowy sposób przedstawić autora Trylogii wykorzystując w tym celu przestrzeń miejską.

Spotkanie z Tanyą Valko w Łodzi

valkoWojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi i Dyskusyjny Klub Książki przy WBP zapraszają 18 maja 2016 r. o godz. 17 na spotkanie z pisarką Tanyą Valko. Wstęp wolny.

Strona 1 z 117