Czwartek, 24 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Kalendarz imprez Szczegóły - Manufaktura - 12-14 stycznia

EMAIL Drukuj

Kalendarz imprez

Zdarzenie 

Tytuł:
Manufaktura - 12-14 stycznia
Kiedy:
12.01.2018 - 14.01.2018 
Gdzie:
Manufaktura - Łódź
Kategoria:
Impreza

Opis

Manufaktura gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Jak zawsze!

 

Ulubione atrakcje, m.in. serce ze złotych monet, kąpiele Łódzkich Morsów czy motocykliści, ale także nowości – m.in. poduszkowiec, pokazy samochodów rajdowych, lodowa rzeźba, do tego oczywiście – koncerty, licytacje, a na finał – światełko do nieba. 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Manufakturze to oczywiście całodniowe szaleństwo w szczytnym celu!

Manufaktura od samego początku włącza się w coroczone finały WOŚP. Jak zawsze mnóstwo atrakcji czekać będzie na łodzian zarówno na rynku w Manufakturze, jak i wewnątrz galerii handlowej.

 

Atrakcje na zewnątrz

 

O godz. 10 na Rynku Włókniarek Łódzkich będzie można spotkać Orkiestrę Szkockich Dudziarzy „ Pipes and Drums” , która swym koncertem otworzy łódzki finał.

Rynek od samego rana zapełni się widowiskowymi pojazdami: pojawi się prawdziwy poduszkowiec, którym będzie można się przejechać, a także zrobić sobie zdjęcie przy szybowcu. Będą samochody zabytkowe i sportowe. Nie zabraknie hitu sprzed roku, czyli zabytkowego żuka straży pożarnej, przy którym goście Manufaktury spotkają Kevina Aistona! Marek Kubiczek, kierowca rajdowy, zaprezentuje swoją wyścigową terenówkę, a OSP – oprócz prezentacji wozów, przygotowały także pokazy ratownicze. Jak na WOŚP przystało, nie może zabraknąć również nauki pierwszej pomocy.

Na rynku kwestować będą między innymi: rycerze z Bractwa Sobolowego, członkowie grup rekonstrukcyjnych, m.in. „Strzelec” i Stowarzyszenia Rekonstrukcyjnego Wojska Polskiego, Morsy Łódzkie, ratownicy medyczni, PCK, Straż Miejska prowadząca przejażdżki na kucykach, sokolnicy z podopiecznymi czy strażacy.

Młodzi pasjonaci militariów poczęstują wszystkich wojskową grochówką, a chętni będą mogli sfotografować się w wojskowym pojeździe.

Szkoła Nauki jazdy DRIVER dla młodych kierowców i kandydatów na mistrzów kierownicy, przygotowała do pokonania rękaw, czyli jeden z egzaminacyjnych elementów na prawo jazdy. Dla tych, którzy wolą dwa kółka, będą przejażdżki rowerami i skuterami elektrycznymi.

Będą też surwiwalowcy, którzy pokażą jak przetrwać w lesie w najtrudniejszych warunkach i rozpalić ognisko bez choćby jednej zapałki.

Równie gorąco będzie od emocji, gdy o godz. 13 Łódzkie Morsy zaproszą wszystkich chętnych do wspólnego zanurzenia się pod gołym niebem. Wystarczy strój kąpielowy i dobry humor!

Tego dnia z pewnością nikt nie będzie miał serca z lodu, ale właśnie taka rzeźba przez kilka godzin będzie powstawać na rynku.

Przy ulicy Zachodniej stanie wesołe miasteczko, do Manufaktury wraca Młyńskie Koło, a dodatkową atrakcją będzie słup swobodnego spadania. Na rynek przybędzie również Smoczyca Niunia z Teatru Arlekin w towarzystwie szczudlarzy.

O godzinie 16 rozpocznie się muzyczna odsłona finału – czeka solidna dawka łódzkiej muzyki! Zagrają: eMCeeM, Kamila, LIMIT DŹWIĘKU, Sebastian Wojtczak, MAZE OF SOUND, KEY CEE BEE, FREEKS, HODHILL, KONKUBENT, SET THE POINT , KAREN’S DIET.

Po światełku do nieba, które tradycyjnie wystrzeli o 20.00 z parku Staromiejskiego, zagra Blue Cafe!

 

Atrakcje wewnątrz

 

Pod dachem oczywiście nie mogłoby zabraknąć ogromnego serca ze złotych monet. Co roku studenci koordynujący tę akcję zbierają w ten sposób dla WOŚP blisko 70 tysięcy złotych!

W rotundzie galerii handlowej stanie scena, na której Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP przeprowadzi 26 licytacji na 26 Finał – to łódzka część ogólnopolskiej akcji. Przedmioty na licytację przekazali znani łodzianie – m.in. Jolanta Chełmińska i Krzysztof Kwiatkowski. Będą także rugbiści Budowlanych Łódź, a także Miss Polonia Ziemi Łódzkiej.

W rotundzie zaprezentują się również najmłodsi i najzdolniejsi tancerze z Egurrola Dance Studio, a także wygimanstykowani zawodnicy z grupy Capoeira Łódź, z widowiskowym pokazem capoeiry. Wystąpi również TYTKA, czyli dzieci śpiewające piosenki o Łodzi.

Przy placu zabaw spotkamy studentów z IFMSA ze Szpitalem Pluszowego Misia.

Wewnątrz będzie można spotkać wielu pasjonatów nietypowych hobby – będzie stoisko karykaturzysty, tatuaży z henny, a w pasażach galerii handlowej zaparkują motocykle – będą „harleye”, choppery, ścigacze i motocykle crossowe, a także modele zabytkowe. W okolicach rotundy będzie można także cieszyć oczy dzięki przepięknym, starym samochodom.

Miłośnicy najnowocześniejszych technologii będą mogli spotkać się ze studentami PŁ, którzy pojawią się w Manufakturze z łazikiem marsjańskim i bolidem solarnym.

A ci, którzy chcą zadbać o zdrowie i to nie tylko swoje, będą mogli zbadać poziom cukru, zmierzyć wiek biologiczny, poziom tlenku węgla we krwi, a także zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego. Studenci ze Stowarzyszenia IFMSA postanowili tego dnia przedstawić także sposoby profilaktyki chorób związanych z tymi wskaźnikami, jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, choroby płuc, a także profilaktykę raka piersi czy depresji.

Mała Straż, czyli najmłodsi strażacy przeprowadzą pokazy pierwszej pomocy, której również będą uczyć już dorośli strażacy z OSP Retkinia.

Manufaktura gra z WOŚP przez całą niedzielę 14.01 o godz. 10. do 21.

 

 

Dzień Techniki z Iron Warriors

 

W piątek (12.01) studenci Politechniki Łódzkiej zrzeszeni w Iron Warriors Team zaprezentują najnowszy bolid solarny Eco Arrow 3.0. To kolejny już pojazd, który ma za zadanie przejechać jak najwięcej kilometrów na jednym litrze paliwa. Premierę zaplanowano w samo południe w rotundzie galerii handlowej Manufaktury.

Szykuje się prawdziwe święto dla Iron Warriors Team – zespołu ambitnych studentów Politechniki Łódzkiej, którzy po raz pierwszy zaprezentują najnowszą wersję bolidu solarnego.

To już trzecia generacja superoszczędnego pojazdu – poprzedni bolid przejechał 837 km na jednym litrze paliwa. - Naszym celem jest teraz 1000 km na jednym litrze paliwa – informuje Weronika Rojek z Iron Warriors.

Czym różni się Eco Arrow 3.0 od swojego poprzednika? - Nowy bolid ma zupełnie inny kształt, dzięki czemu zmniejszyliśmy jeszcze bardziej opory powietrza. Jest lżejszy aż o 15 kg względem poprzednika i waży raptem 35 kg. Zmienił się także układ kierowniczy – tłumaczy Weronika Rojek.

Tę niezwykłą maszynę będzie można podziwiać w rotundzie galerii handlowej Manufaktury w piątek od godz. 12. Później zdolni studenci Politechniki Łódzkiej zaprezentują Eco Arrow 3.0. w Europie: - Pojedziemy na zawody do Francji, Finlandii, a w Londynie weźmiemy udział w Shell Eco Marathon – bardzo prestiżowej imprezie, w której biorą udział bolidy z całej Europy – dodaje Weronika Rojek.

Dodatkowo w piątek będzie można zapoznać się z innymi studenckimi projektami z całej Polski. Goście Manufaktury zobaczą np. auto solarne, turbinę wiatrową, łazika marsjańskiego czy formułę student.

Miejsce

Miejsce:
Manufaktura   -   Strona www
Ulica:
Drewnowska 58
Miasto:
Łódź